کمک فیزیوتراپیست ها به بیماران پارکینسونی

پارکینسون0

فیزیوتراپیست ها به بیماران پارکینسونی کمک می کنند تا فعال باشند. بیماری پارکینسون دومین نوع اختلال مغزی رایج پس از آلزایمر می باشد. در طول ماه آگاهی از پارکینسون، APTA در حال ساخت آگاهی از نقش فیزیوتراپیست ها در مدیریت اثر پارکینسون و نقش حیاطی فعالیت های فیزیکی می باشد.

پارکینسون بین آقایان بسیار رایج  تر است. این بیماری مربوط به از بین رفتن سلول های عصبی تولید کننده ی دوپامین در مغز می شود. دوپامین یک ماده ی شمیمیایی که نقش مهمی در کنترل حرکت دارد. این بیماری معمولا در سن 60 سالگی بروز می کند که علائم آن عبارتند از کندی در حرکات و مشکلات تعادلی که البته علائم آن دامنه ی بسیار وسیعی دارد. درمان آن از طریق مصرف دارو و فیزیوتراپی امکان پذیر است – در برخی موارد جراحی نیز لازم می شود.

برخی پزشکان بیان می کنند که یکی از علائم اولیه ی این بیماری لرزش در یک دست یا در پاهاست، که اکثر اوقات این لرزش در هنگام استراحت اتفاق می افتد. لرزش ها معمولا در هنگام حرکت کردن فرد کم می شوند و در این مرحله بر روی فعالیت های روزانه ی فرد تاثیری ندارند.

با پیشرفت شرایط، علائم نیز تشدید می شوند و حرکات فرد کندتر می شود، نوعی احساس سفتی و کرختی در ماهیچه ها احساس می شود، تعادل فرد کم می شود و یا به نوعی احساس یخ زدگی پاها روی زمین می کند و قدم زدن برایش سخت می شود.

پارکینسون9

یک فیزیوتراپیست با کمک کردن به فرد برای مستقل ماندن و داشتن فعالیت های بدنی، به مدیریت علائم این بیماری می پردازد. ورزش ها و تکنیک های خاصی وجود دارند که می توان از طریق آنها با علائم پارکینسون مقابله کرد. پزشکان در این مورد می گویند که بسته به نوع و شدت شرایط، برنامه ی درمانی ممکن است بر روی سطح آمادگی، قدرت و انعطاف پذیری فرد تمرکز کند، استراتژی های موثری را برای رفتن به تخت یا خارج شدن از تخت یا اتومبیل ارائه دهد، آموزش حرکت آسان تر در تخت و بهبود نرمی و هماهنگی در هنگام راه رفتن.

پزشکان در علاوه بر اینها اضافه می کنند که بیماری پارکینسون می تواند باعث مختل شدن و کند شدن فعالیت های روزانه شود. فیزیوتراپیست شما با شما و خانواده تان همراه می شود تا برای مقابله و مدیریت علائم بیماری به شما کمک کند. با تغییر شرایط، برنامه ی درمانی نیز طوری تغییر می کند که به استقلال و فعال ماندن شما کمک کند.

بسیاری از فیزیوتراپیست ها در درمان افراد مبتلا به اختلالات عصبی تجربه ی زیادی دارند و برخی دیگر در تمرین با تمرکز عصبی. به هرحال برخی پزشکان دارای تخصص و تجربه ی کافی در این زمینه هستند.

آیا در اطرافیان شما کسی دچار این مشکل شده است؟ تجربه ها و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

خستگی مزمن

درمان های توانبخشی و فیزیوتراپی پیشرفته برای درمان پارکینسون و اختلالات حرکتی مشابه

فقط در کلینیک آلومینا در دسترس است.

 

برای کسب نوبت با ما تماس بگیرید (اینجا کلیک کنید)


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *