کشیدگی مچ دست (2)

آزمایشات دکتر:

با پزشک خود درباره سابقه پزشکی و هر آسیب قبلی دست و مچ صحبت کنید. او از شما درباره نحوه و زمان آسیب سوال می پرسد وتمام علایم شما را بررسی می کند از جمله بی حسی دست.

دکتر شما کل دست و بازوی شما را برای اطمینان از این موضوع که آسیب دیگری وجود ندارد، معاینه می کند. حساسیت به لمس در مناطق خاص ممکن است شکستگی استخوان را نشان دهد.

تشخیص پارگی جزئی گاهی اوقات سخت است، اما ممکن منجر به تکرار و ناتوانی شود اگر تحت جراحی قرار نگیرد. هر تلاشی برای تشخیص صحیح علت درد مداوم در کشیدگی شدن مچ باید صورت پذیرد.

  • تصویر برداری

دکتر شما ممکن است برای کمک به تشخیص کشیدگی شدن مچ شما دستور تصویر برداری دهد.

اشعه ایکس. اگرچه اشعه ایکس آسیب به رباط را نشان نمی دهد اما مشخص می کند که استخوان آسیب دیده است یا خیر.

تست های دیگر. در برخی موارد MRI، سی تی اسکن و یا مفصل شناسی ممکن است انجام شود. مفصل شناسی شامل تزریق ماده رنگی به برخی  مفاصل است تا مفاصل و رباط ها واضح تر نمایش داده شوند.

درمان

کمک های اولیه

  • استراحت دادن مفصل برای حداقل 48 ساعت
  • قرار دادن یخ به منظور کاهش تورم.

یخ را مستقیم با پوست در تماس قرار ندهید. یخ را درون یه حوله یا بسته های مخصوص سبزیجات یخ زده بگذارید. مدت زمان هر نوبت 20 دقیقه باشد.

  • محل تورم را با باند کشی ببندید.
  • آسیب را از همه چیز مهمتر بدانید.

یک مسکن مثل آسپرین یا ایبوبروفن ممکن است مفید باشد.اگر درد و ورم بیشتر از 48 ساعت ادامه داشت به دکتر مراجعه کنید.

 

درمان بدون جراحی

کشیدگی شدن سطح متوسط ممکن است نیاز به بستن با آتل و بی حرکت بودن به مدت 1 هفته و یا بیشتر داشته باشد. این بی حرکتی ممکن است باعث ایجاد سفتی در مچ دست شما شود و پزشک ممکن است برای به دست آوردن مجدد تحرک کامل چند حرکت کششی به شما پیشنهاد کند.

جراحی

کشیدگی شدن شدید ممکن است برای بهبودی رباطی که کاملاٌ پاره شده به جراحی نیاز داشته باشد. عمل جراحی شامل اتصال مجدد رباط به استخوان است.

جراحی با یک دوره توانبخشی و ورزش برای تقویت مچ دست و بازگرداندن حرکت تکمیل می شود. اکر چه می توان انتظار داشت که رباط در عرض 6 تا 8 هفته بهبود یابد اما توانبخشی برای بازگرداندن کامل حرکات و قدرت می تواند چندین ماه به طول انجامد. این به شدت کشیدگی شدن بستگی دارد.

جلوگیری

از آنجا که کشیدگی مچ معمولاٌ با افتادن اتفاق می افتد، هنگام راه رفتن در محیط خیس یا لغزندهمراقب باشید. کشیدگی در ورزش هایی مثل اسکیت، اسکی و اسکیت بورد رخ می دهد. محافظ مچ دست یا نوارهای محافظ می توانند از مچ حمایت کنند و مانع خم شدن آن به سمت عقب شوند.

 

گردآورنده و مترجم : کیانوش محسنی زاده

دپارتمان حرکات اصلاحی و توانبخشی کلینیک آلومینا

[divider]

فرانک امیرخانی

فرانك اميرخاني

مدرس دانشگاه

دوره دكتراي تخصصي حركات اصلاحي و آسيب شناسي ورزشي از دانشگاه خوارزمي تهران

[divider]

برای کسب نوبت ویزیت در زمینه های درمان آسیب های ورزشی و بازتوانی جسمی به صفحه تماس با ما مراجعه کنید یا اینجا کلیک کنید.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *