چگونه می توان رفتارهای دیگران را فراموش کرد؟

فراموش کردن رفتار دیگران

آیا شده تاکنون نتوانید فکر کسی را از ذهن خود بیرون کنید، کارهایی که کرده، حرف هایی که زده یا رفتارهای وی؟ زمانی که کسی به ما یا فرزندمان آسیبی می رساندیا کسی که دوستش داریم، پشت سر ما حرف می زند یا به سادگی کاری می کند که باعث رنجش ما می شود، ساعت ها یا حتی روزها به رفتار و حرف های او فکر می کنیم.

این مسئله یک رویداد ناراحت کننده ن که نیاز به کمک ها و مشاوره های حرفه ای داشته باشد، اما مشکلی است که روزانه بسیاری از ما با آن روبه رو هستیم.

چگونه می توانیم این احساس و افکار را نسبت به رفتارهای دیگران متوقف کنیم؟ این افکار در واقع مربوط به فرد نیست، بلکه به نیاز شما برمی گردد که باید برآورده می شد، اما نشده است. شما خواسته ها و توقعاتی داشته اید که به آنها نرسیده اید. البته معمولا شخصی در این میان وجود دارد که معتقدید به خاطر اشتباهی که کرده سزاوار سرزنش است.

این یک چرخه فکری سمی است. همه ما می دانیم که نشخوار کردن این افکار از لحاظ روحی و جسمی برایمان مضر می باشند. در واقع مطالعات نشان داده اند که یک ذهن نشخوار کننده افکار ذهنی ناراضی و ناسالم است. زمانی که ذهن ما با پخش مجدد مجادلات مملو از خشم است، ما در مقابل هجومی از هورمون ها و مواد شیمیایی مضر و ملتهب کننده قرار می گیریم که این مواد هورمون ها تقریبا عامل بروز هر بیماری می توانند باشند.

محققان نشان داده اند که چگونه چرخه این افکار در ذهن می تواند باعث بروز بیماری هایی مانند افسردگی، سرطان، بیماری قلبی و بیماری های خود ایمنی شود. مواد شیمیایی ناشی از اضطراب که ما در آنها غوطه ور می شویم به مراتب بدتر از اتفاقی هستند که در ابتدا برای ما رخ داده است.

ما کارهای زیادی می کنیم تا مواد سمی را از زندگی خود دور کنیم: مواد طبیعی می خریم، از خوردن غذاهای شیمیایی اجتناب می کنیم و تمام مواد شیمیایی را از خانه خود حذف می کنیم. اما در مورد ذهن خود چه می کنیم؟ راه حل افکار سمی ذهنمان چیست؟

در ادامه : راه حل هایی برای سلامت ذهن 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *