چگونه می توان به فرد معتاد به الکل کمک کرد؟

اعتیاد به الکل

اعضای خانواده می توانند در کمک به ترک الکل به فرد معتاد نقش بسیار مهمی داشته باشند. در درجه اول می توانند برخی رفتارهای خود را تغییر دهند. این امر به بهبود وضعیت اعضای خانواده کمک شایانی می کند. برای درک بیشتر ادامه مقاله را مطالعه کنید.

قادر ساختن

افراد معتاد به الکل معمولا برای ادامه مصرف خود نیاز به توجیه دارند. آنها به افرادی نیاز دارند تا از آنها مراقبت کرده و آنها را نجات دهند. ارائه این نوع کمک به فرد معتاد در واقع باعث ادامه مصرف الکل می شود. مراقب کمک هایی که به این افراد می کنید باشید.

آسیب به زندگی

زمانی که در بین اعضای خانواده فرد معتاد به الکل باشد که دیگران سعی در مراقبت از وی داشته باشند، مشکلات ناشی از مراقبت از وی ممکن است باعث بروز مشکلاتی در زندگی شود، آسیب های روانی برای افراد در پی خواهد داشت و به علاوه تاثیر بدی بر روی زندگی کودکان می گذارد.

نرسیدن به هدف

زمانی که افراد رفتار و روش هایی را در پیش می گیرند و برای کنترل آنها الکل مصرف کنند، درست مانند این است که روی تردمیل در حال دویدن باشند. رفتار و اقدامات آنها به جایی نخواهد نرسید. در این مواقع اعضای خانواده باید سعی کنند بخشی از مشکل ایجاد شده نباشند.

راه حلی برای ترک الکل

اعضای خانواده باید حمایت هایی را که باعث می شود فرد به مصرف الکل ادامه دهید، متوقف کنند. بهترین روش این است که به فرد تاثیرات نوشیدن و ترک الکل را به وضوح نشان دهند. این امر به وی کمک می کند تا با واقعیت روبه رو شود و مسیر درست را انتخاب کند.

بر روی نیازهای خود تمرکز کنید

اعضای خانواده می توانند نگرانی و مشغله های فکری خود را نسبت به فرد معتاد به الکل کمتر کنند. آنها می توانند خود را از بیماری این فرد رها کنند. بهتر است نیازهای خود را در درجه اول قرار دهند و به زندگی طبیعی خود بپردازند.

دریافت کمک

کمک از طرف اعضای خانواده به تنهایی کافی نیست. بهتر است فرد فرا بگیرد چگونه با این بیماری مقابله کند و رفتارهای جدید یاد بگیرد. اعضای خانواده بهتر است تحت حمایت و راهنمایی متخصصین در این زمینه قرار گیرند.

[divider]

نگارنده :سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *