چگونه روابط بین فردی سالمی داشته باشیم

 

  1. افزایش صمیمیت
  • همدلی. همدلی با دیگران و ارزیابی و مراقبت پایه و اساس رابطه سالم می باشند. با بیان تجربیات مشابه می توان به بهترین شکل با دیگران همدلی کرد. بهتر است همدلی را تمرین کنیم و نه همدردی. همدردی در واقع نوعی دلسوزی برای دیگران است.
  • یک رابطه متقابل برقرار کنید. داشتن رابطه متقابل یک مولفه مهم در برقراری یک ارتباط مستحکم می باشد. اینکه به دیگران نشان دهید که به رابطه با وی اهمیت می دهید، اعتماد را افزایش داده و رابطه را مستحکم می کند.

 

  1. خود را بهتر بشناسید
  • درک کنید که میزان شناخت خود تا چه حد می تواند بر روی روابط با دیگران تاثیر بگذارد. شاید تمایل داشته باشید مطالعاتی برای چگونگی بهبود روابط با دیگران انجام دهید، اما به یاد داشته باشید اولین اقدام در این زمینه شناخت بهتر خودتان می باشد.
  • یادداشت های روزانه برای خود داشته باشید. جمع آوری یادداشت های روزانه راهی است برای پدایدار شدن درون ما برای خودمان. پرسیدن برخی سوالات از خود باعث درونگری بهتر می شود، از جمله: من کی هستم؟ چه چیزی دوست دارم؟ و غیره.
  • جدول زمان بندی درست کنید. هدف از نوشتن جدول زمان بندی تعیین اهداف و حرکت به سمت آنها می باشد.
  • خود را ارتقا بخشید. نیازهای سطح پایین خود را برآورده سازید تا قادر به برآورده ساختن نیازهای مهم تر و سطح بالاتر خود باشید. این ایدئولوژی تاکید زیادی بر روی مراقبت از خود دارد. برخی از نیازهایی که در این تئوری در درجه اول برآورده شدن قرار گرفته اند، عبارتند از: نیازهای اولیه مانند غذا، مسکن، هوا و گرما، ایمنی، تعلق به یک گروه، عزت نفس و وجود داشتن (توانایی کشف انگیزه های خلاق و تحقق معنای شخصی).
نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x