چگونه رسانه های اجتماعی در سلامت روان تاثیر گذارند؟

فیس بوک

در سال 1971، برای اولین از ایمیل استفاده شد و طی این مدت سایت های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر و … طوفان به پا شده است و در حال حاضراز هر4 نفر 1 نفر در سراسر جهان استفاده می شود.

این فعالیت ممکن است بی ضرر به نظر برسد، اما برخی محققان دریافتند  رسانه های اجتماعی ممکن است درسلامت روانی و رفاه آن تاثیر گذارد.

یک مطالعه اخیر ، به رهبری روانشناس اجتماعی اتان صلیب از دانشگاه میشیگان ، نشان داد که استفاده از فیس بوک حتی ممکن است ما را در جهت کاهش اعتماد بنفس و تضعیف سلامت روان ما تاثیر گذار باشد .

در واقع، رسانه های اجتماعی مجموعه ای از سایت های اینترنتی هستند که مردم را از سراسر جهان قادر به تعامل از طریق بحث و گفتگو، عکس ، ویدئو و صدا می کند .

به طور متوسط، آمریکایی ها 7.6 ساعت را صرف استفاده از سایت های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک در هر ماه می کنند.

آخرین آمار نشان می دهد که حدود 42 درصد از بزرگسالان واکثر کاربران رسانه های اجتماعی زیر سن 30 هستند، هر چند که تعدادی از کاربران قدیمی تر در حال افزایش است . در حدود 45٪ از کاربران اینترنت 65 ساله یا مسن تر هستند که در حال حاضر از فیس بوک استفاده می کنند.


اما واقعا باید ببینیم چه چیزی باعث میشود تا افراد جذب رسانه های اجتماعی میشوند؟

در اواخر 1980s ، اولین تجارت ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) در ایالات متحده راه اندازی شد. تکنولوژی اینترنت  قطعا نسبت به 25 سال گذشته پیشرفته کرده است  به طوری که ناخودآگاه بیشتر مردم انقباض های غیر ارادی ماهیچه های را به همراه داشته اند مثلا زمانی که می خواهند شماره تلفن بگیرند و با تلفن صحبت کنند.

البته، یکی از جاذبه های اصلی برای اتصال به اینترنت توانایی بهتر با جهان اطراف ما متصل بود  و هنوز هم است به عنوان مثال، اینترنت به ما اجازه ارسال ایمیل به عنوان یک جایگزین برای فرایند به موقع از ارسال نامه از طریق پست الکترونیکی را میدهد .

اما در مثال چنین مزایایی، ما باید مبالغ گزافی را به خاطر توسعه بپردازیبم شکی نیست که مردم جهان شاید کمی بیش از حد تسلیم این رسانه ها شده اند و اعتیاد پیدا کرده اند این در حالی است که روز به روز تعداد کاربران اینترنتی بیشتر میشود.

امروزه اینترنت راهی برای بروز احساسات و بیرون ریختن هیجانات افراد شده است و ارتباطات رودررو ، رو به افول می باشد و منجر به خستگی فکر میشود.

منبع:

MNT

مریم عبداللهی

 مریم عبداللهی (مترجم و روانشناس)

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments