چگونه بین فعالیت های مختلف روزمره تعادل ایجاد کنیم؟

درحالیکه مدرسه و خانه ما را خیلی مشغول نگه می دارند ما می توانیم وقتی را برای خانه و سایر فعالیت هایی که دوست داریم، کنار بگذاریم. قرار دادن وقت بیش از حد در یک منطقه موجب ایجاد مشکل در مناطق دیگر می شود. در اینجا برخی روش ها برای ایجاد این تعادل پیشنهاد شده است.
1. دستور العمل ها:
یاد بگیرید که چگونه فعالیت ها را اولویت بندی کنید. تصمیم بگیرید که کدام فعالیت ها برایتان مهم تر هستند و تلاش مورد نیاز برای موفقیت در این فعالیت ها نیز مهم است.تنظیم محدودیت زمانی برای کار در خانه، گذراندن وقت با خانواده و یا پروژه های مربوط به کار می تواند کمک کننده باشد.
2.بدانید که چگونه سرعت خود را تنظیم می کنید. شما نمی خواهید بیش از توان تان کار کنید و استرس های زندگی تان را بیش از حد کنید.برای هر کاری سرعت مناسب را تنظیم کنید و هر یک ساعت یک بار به ذهن خود برای از سرگیری دوباره فعالیت ها، استراحت بدهید.
3. شما میتوانید از وسایل الکترونیکی برای کمک به خود استفاده کنید، این وسیله ها مانند یک “مسئول برنامه ها” برای شما کار می کند و کمک به یادآوری تاریخ های مهم و برنامه ریزی برای آنها می کند.
4. منظم بمانید و نسبت به برنامه ها واقف باشید. اگر شما در سرکار هستید تمام تمرکز و برنامه هایتان باید معطوف به کارتان باشد و سعی کنید بهترین عملکرد را داشته باشید و اگر در خانه هستید تمام تمرکزتان را بر روی فعالیت های مربوط به خانه قرار دهید و سعی کنید وقت خود را با اعضای خانواده بگذرانید.
5. فعالیت ها را از هم جدا نگه دارید. حتی در وقت استراحت در محل کار سعی کنید تا حد امکان به فعالیت های دیگر نپردازید( مگر ساعات خاصی که کاملا متعلق به خودتان است). به طور مثال اگر مشکلی در مدرسه دارید سعی نکنید آن را با همکارنتان در هنگام کار در میان بگذارید، بلکه اگر نیاز بود در زمان استراحت مشورت از همکاران بگیرید. در واقع این فعالیت نیز نوعی نظم دهی به کارهایتان است.
6.زمانی را برای آرامش خودتان و جمع و جور کردن ذهن تان بگذارید. زندگی شخصی ای داشته باشید در آن نگرانی در مورد فعالیت های کاری وجود نداشته باشد. می توانید برخی از روزهای تعطیل تان را به مسافرت با خانواده بگذرانید و بعضی دیگر از روزها را در محل کار! مهم این است که زندگی شخصی تان به خوبی از نگرانی ها حفظ شود.

 

.فاطمه امیری فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *