چگونه با مواد غذایی بر اضطراب غلبه کنیم؟(بخش اول)

اختلال اضطراب شدید معمولا نیاز یه درمان و دارو دارد، اما موارد خفیف تر اضطراب می تواند با تغییر شیوه زندگی از جمله بهبود رژیم غذایی درمان شود.متن زیر را بخوانید تا بدانید چگونه به طور طبیعی جلوی اضطراب را بگیرید.

امگا 3 برای اضطراب مفید است

1.اسید های چرب امگا 6 را کاهش دهید و اسیدهای چرب امگا 3 را افزایش دهید.اسید های امگا 6 که از روغن های گیاهی گرفته می شود، التهاب مغز را افزایش می دهد و با عدم تعادل خلق و خوی مرتبط است.از سوی دیگر اسید های امگا 3 از مغز در برابر التهاب محافظت می کند و به طور کلی باعث بهبود خلق و خوی می شود و توانایی بهبود خلق و خوی را ایجاد می کند.امگا 3 به ویژه در ماهی های روغنی یافت می شود.

2.نوشیدن چای بابونه.مطالعات اخیر نشان داده اند که چای بابونه اضطراب را کاهش می دهد.

3.غذاهای سرشار از تریپتوفان مصرف کنید.این اسید چرب باعث کاهش اضطراب و خواب بهتر می شود.به عنوان مثال: پنیر، مرغ، تخم مرغ، پنیر، سویا، ماهی، شیر، بوقلمون، آجیل، بادام زمینی، کره بادام زمینی، دانه کدو تنبل، و دانه های کنجد.

برای اینکه تریپتوفان موثرتر باشد با کربوهیدرات بالا مصرف کنید ولی با پروتئین کمتر همراه باشد.کربوهیدرات باعث می شود تریپتوفان موجود در مغز موثرتر باشد اما پروتئین اثر عکس دارد.

4.کربوهیدرات بخورید.اعتقاد بر این است که سروتونین مغز را افزایش می دهد و اثر آرام بخش دارد.کربوهیدرات هایی مثل غلات سبوس دار اثر مثبت روی بدن دارد ولی از کربوهیدرات های ساده مانند غذاهای شیرین اجتناب کنید.

5.از نوشیدن الکل اجتناب کنید.با وجود اثر آرام بخش فوری آن، هضم الکل دشوار است و با توانایی خواب تداخل دارد.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *