چگونه با دردهای عاطفی مقابله کنیم؟( بخش اول )  

 

درست است که قسمت بیشتر زندگی لذت بخش است اما فراز و نشیب هایی هم دارد مانند خورشید که گاهی نورش تابان و درخشان و گاهی کم نور است ، این هم بخشی از زندگی است که اجتناب ناپذیر است.

 

وقتی دچار بیماری میشویم و یا زخمی در بدن ایجاد میشود بعد از مدتی بهبود می یابد و درد تسکین پیدا میکند اما چیزی که ممکن است طول بکشد تا درمان یابد دردهای عاطفی است و نسبت به مشکلات جسمانی نیاز به زمان بیشتری جهت بهبود دارد.

 

بهتر است برای تسکین دردهای عاطفی و چگونگی مقابله با آنها به راه کارهای زیر عمل کنید:

 

فکر کردن

1

سعی نکنید مشکل را طبیعی جلوه دهید و احساس خود را بروز ندهید .

درد های عاطفی موقت می تواند به علت : مرگ یک دوست، فروپاشی یک رابطه و… اتفاق بیفتد که ناراحتی ، عصبانی شدن جزء احساس طبیعی است که در کوتاه مدت برای فرد ایجاد میشود ، اتفاقا انتظار می رود که شما احساس درد و ناراحتی کنید.

 

2

مقابله بادرد

اگر دچار دردهای احساسی شدید و آسیب شدید تنها مقصر شما نیستید ، از این پس تلاش کنید تا قلبتان آسیب نبیند و با مشکلات مقابله کنید، مقابله با درد بخش کانونی زندگی شما است و می توانید حتی از تجربیاتتان به دیگران نیز کمک کنید.

 

3

وانمود نکن که احساس نداری.

درد عاطفی یک درد واقعی است ، بیا دعا کن و معنویاتت را ارتقا ببخش و مدیتیشن کن ، برای آرامش خودت وقت بگذار و در بهبود عجله نکن ، احساساتت را انکار و یا سرکوب نکن شاید در طول روز مشغول کار و زندگی روزمره باشید اما وقتی تنها و بیکار میشوید دوباره دچار فکر های منفی میشوید در چنین شرایطی فرار نکن و سعی کن با مشکل روبرو شده و به درستی خود را آرام کنی.

 

شناخت احساسات

4

تمام احساسات خود را شناسایی کن.

آیا فقط دلت شکسته؟ عصبانی هستی؟ احساس گناه می کنی ؟ احساس خیانت؟ ناامنی ؟ ترس؟

دقیقا به احساس یا احساساتی که داری فکر و پردازش کن زیرا برای تغییر زندگی بسیار مفید است.

 

 

5

تحمل آن

چیزهایی که قابل درمان نیستند را باید تحمل کرد. بدیهی به نظر میرسد، اما گاهی اوقات وقتی به مشکلات جسمی فکر کنید که اگر به جای دردعاطفی ، عضوی از بدن شما دچار مشکل شده بود بهتر می توانید درد عاطفی را تحمل کنید همان طور که درد جسمی بعد از چند روز بهتر میشود درد عاطفی هم همین طور ، فکر کردن به این مسائل بیشتر می تواند به شما کمک کند.

 

 

منبع :

www.wikihow.com


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *