چگونه با دردهای عاطفی مقابله کنیم؟(بخش دوم)

6

6

با کسی صحبت کنید.

مواقعی وجود دارد که به نظر می رسد احساس میکنید هیچ کس شما را درک نمی کند ، شاید این احساسات از درون به شما آسیب بزند ، بهتر است این احساسات را با فردی که مورد اطمینان شما است به اشتراک بگذارید ، شاید با صحبت کردن متوجه شوید که احساس شما اشتباه است و  درست آن را ، متوجه شوید .

وقتی احساساتان را مثلا با یکی از افراد خانواده درمیان گذارید گاهی اوقات میتواند شروع درمان باشد ، وقتی یک نفر شما را در آغوشش بگیرد و شما از احساستان صحبت کنید شاید ظاهرا مفید به نظر نرسد اما واقعا،می تواند به شما کمک کند ودرک کنید که تنها نیستید.

 

9

7

اجازه ندهید که هر کسی به شما بگوید که احساساتتان واقعی نیستند.

احساسات شما  برای خودتان ، واقعی ،معنی دار و مهم هستند ، احساس تنهایی به این معنا نیست که هیچ کس در اطراف شما وجود ندارد ، احساس غم به این معنا نیست که شما هرگز خوشحال نیستید ، احساس و افکار شما برای خود شما است.

 

8

ذهن خودتان را فعال نگه داشته و سعی کنید احساس منفی را از خودتان دور نگه دارید.

شما حق دارید که برای خودتان احساس تاسف کنید ، اما فراموش نکنید که زندگی ادامه دارد و باید به دنبال یک سرگرمی جدید برای خود باشید،با دوستان خود بیرون بروید، فعالیت های کم و در خانه ماندن هیچ لطفی را به همراه نخواهد داشت و هر چقدر در پوسته خود بمانید بیشتر دچار آسیب های روانی خواهید شد.

 

 

9

اجازه دهید تا با گذشت زمان ، التیام پیدا کنید.

این بخشی از تحمل کردن است،باید صبور باشید تا درمان شوید ، فرآیند عاطفی و تسکین آن نیاز به گذشت زمان به عنوان یک راه جایگزین دارد .

 

10

 

10

اجازه ندهید که درد شما را تسخیر کند، شما باید بدانید که بزرگ تر از این حالت سخت هستید شما هم گذشته داشته اید و هم آینده دارید، پس باید بدانید که با آگاهی و خلاقیت خودتان ، زمان را تحت کنترل بگیرید و باید بدانید این زمان هم به زودی خواهد گذشت.

 

11

 

11

نوشتن یک نامه.

نوشتن احساسات خود می تواند به شما کمک کند تا آنها رابشناسید ،سعی کنید از کلمات مثبت استفاده کنید نه از کلمات منفی این می تواند به شما کمک کند .

 

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
محمدرضا

سلام مشكلات زيادى دارم كه نميدونم از كجا شروع كنم
از چند ماه پيش متوجه مسئله اى در خوانواده شدم كه همه چيز رو برام غير قابل تحمل كرده
٤٤ ساله ام ١٩ سال از ازدواجم ميگذره ٢ فرزند دارم
اين مسئله مربوط به اشتباهى ازطرف همسرم ميشه كه عليرغم بخشيدنش همچنان نميتونم هضمش كنم وحالا هر دو داريم به شدت زجر ميكشيم و …..

سلام
بهتر است تحت درمان های رواندرمانی قرار بگیرید.در کلینیک الومینا اقای دکتر صلحی یا دکتر قاسمی میتوانند به شما کمک کنند.
سپاس

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x