چگونه باسن برزیلی داشته باشیم؟! ورزش هایی برای باسن زیباتر!

منظره پشتی شما چطور است؟ نیاز به بازسازی دارد؟ یا کامل و بی عیب و نقص است؟ سلیقه ها متفاوت است اما باسن برزیلی را همه می پسندند! اول از همه باید بدانیم که شکل باسن تا حد زیادی به ژنتیک بستگی دارد اما با ورزش هم میتوان تا حدی به برزیل نزدیک شد!

باسن برزیلی

ورزش ها و روش هایی برای ساختن باسن زیباتر و خوش فرم تر!

راه رفتن روی تریدمیل با شیب 5 تا 7 درجه را امتحان کنید! و همچنین راه رفتن روی تپه ها! با این روشها می توانید شروع کنید به ساختن باسنی زیبا و بزرگ و خوش فرم و اصطلاحا باسن برزیلی!

 

باهم مروری می کنیم به ورزش های باسن ساز!

چمباتمه زدن در رأس ورزش های بالاتنه باریک می باشد.این کار مستقیماً ماهیچه های سرینی را درگیر می کند. و شما می توانید بافت عضلانی بزرگتری با اضافه کردن  وزنه های دستی بسازید.

نکته حفظ تراز مناسب در وزنه هاست.

شکل حرکت: پاها را موازی نگهدارید، شانه ها کاملاً عریض، به آرامی باسن را انگار که روی صندلی نامرئی نشسته اید ، پایین بیاورید و سپس به حالت ایستاده برگردید، مطمئن شوید زانوهایتان از شصت پاهایتان  جلو نمی زند.نیم تنه تان را محکم و کمرتان را صاف نگه دارید

حرکت سگ کثیف:

ورزش باسن

شکل حرکت: زانوها را به عرض باسن از هم نگه دارید و دستان مستقیم زیر شانه ها، آرنج ها صاف.پشت تان را سفت کنیدو کمرتان را در حالتی خنثی بدون هرگونه خم شدن یا قوسی نگه دارید. به آرامی یک زانو را صاف کنید.  باسن را برای آوردن پا به سمت بالاتنه و سپس بیرون بچرخانید.

بلند کردن پاها از کنار: تقویت سرینی کوچک و میانی

تمرین باسن

این حرکت هدفش دو گروه کوچک تر ماهیچه ها در کفل هاست، سرینی کوچک و سرینی میانی. بلند کردن پاها فقط 20-40 درجه، این ماهیچه ها را به خوبی به کار میاندازد.

شکل حرکت: پای بالایی را درحالی که روی یک طرف خوابیده اید بالا ببرید. باسن را انباشته کنید و بالا تنه را بی حرکت نگه دارید. هر دو زانو رو به جلو هستند.برای تنوعی که با  ماهیچه های مختلف به آرامی کار می کند، شما می توانید پای بالایی را از باسن بیرون بیاورید.

پل زدن برای تقویت کفل و باسن برزیلی

ورزش باسن

این حرکت کاملا کلاسیک، تمرینی خوب برای ماهیچه های سرینی و همین طور ماهیچه های پشت ران و باسن است.

شکل حرکت: با کمرتان شروع کنید با زانوی خم شده ، پا به عرض باسن از هم جدا، به آرامی ستون فقرات خود را از سوی استخوان دنبالچه از زمین جدا کنید، هر بار یک مهره  و ماهیچه های سرینی و عقب ران را فشار دهید. هر زمان خطی اریب از شانه ها تا زانو درست کردید ، توقف کنید. به آرامی پایین بیایید، هر باریک مهره.

برای بخش دوم کلیک کنید.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

62 دیدگاه دربارهٔ «چگونه باسن برزیلی داشته باشیم؟! ورزش هایی برای باسن زیباتر!»

 1. بالغ بر ده سال است که سرترآلین و متورال مصرف می کنم . دارای وسواس فکری بودم و مقداری فشارخونم بالا و پایین می شد یکبار هشت سال پیش سرخود کنار گذاشتم که باعث ایجاد دپرس در بنده گردید حال چهار سال است که دکترم رفته و همچنان مصرف می کنم البته دوز آنرا به مرور زمان از سرترآلین 100 به 25 رسانیده ام و متورال را از 50 به 25 رسانیده ام یعنی هر دو را نصف قرص 50 میلی می خورم حال یکی از دکترهای متخصص جراحی عمومی که دستگاه سونوگرافی دارد پس از معاینه می گفت قرص ها کار خود را کرده اند و به بافت گوارشی مقداری آسیب رسانیده اند آیا این آسیب های احتمالی قابل بازیافت هستند و آیا روشی برای کنار گذاشتن بدون عوارض وجود دارد؟

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   سلام.در صورت کنترل علائم میتوان تحت نظر پزشک کاهش و قطع داروی سرترالین را در نظر گرفت.آسیب دستگاه گوارشی با دستگاه سونوگرافی تشخیص داده نمیشود اما در صورت ناراحتی معده میتوان تغییر و یا درصورت کنترل علائم کاهش تدریجی و قطع دارو را با دستور پزشکتان انتخاب کنید// خانم دکتر ابریشمی.

 2. من یک بدن ساز استم و مدت دو سال می شود که د باشگاه پرورش اندام سرگرم بدن سازی استم. حرکت ران ها می تواند که در جسامت باسن کمک کند. شش ماه پیش بازو راست در هنگام اجرای حرکات ورزشی اسیب دید و نمتواستم که حرکات را انجام بدهم . بنابرین من درین مدت حرکت ران و باسن را انجام دادم . باور کنید من باسنم برزگتر از همه بخش بدنم شده است. اکنون بازو یم خوب شده است.

 3. پل زدن برایتقویت کفل یه مشکلی که داره البته نمی دونم خوبه یا بد اینه باعث میشه به قسمت تنا سلی خون رو سریع تر میرسونه یعنی فکرشو بکنین بعد از این که این ورزش و رو کردین یه یم ساعت بعدش پریود میشین

 4. سلام به همگی ورزش و تغذیه واقعا هردو تاثیر گذار هستند. مخصوصا دوچرخه . تنها ورزشی که بعد از دو تمام عضلات رو درگیر میکنه دوچرخه و اسب سواری هستش .
  دوچرخه باعث خوش فرم شدن ران و باسن میشه
  مهم نیست که باسن خیلی گنده داشته باشید وقتی اضافه وزن نداشته باشید و کمرتون باریک باشه یه باسن خوش فرم داشته باشید بهتر از این هستش که باسن گنده داشته باشید و شکمتون چند لایه باشه و کمرتون و شونه هاتون تو یه راستا باشن.
  من پیلاتس رو انجام میدم و حلقه تن زیب و رقص و دوچرخه واقعا تاثیر داره کمرم بقدری باریک شده که باسنم بزرگگگگ به نظر میرسه

 5. سلام خسته نباشید
  ببخشید من باسن برجسته ای دارم همچنین رونهام پرن وگونه های برجسته ای دارم
  اما هرچند وقت ی بار ی افت کلی پیدا میکنم ک اصلا خوشایند نیست بعد دوباره بر میگرده میشه بگید چطوری این مشکلو حل کنم؟!

 6. همه بر میگیرده به ژنتیک ادم اگر خوب بود که هیچ ولی اگر بد واقعا نمیشه کاری نمیشه داد ینی وقتتون رو تلف میکنین مگر با عمل پروتز گذاری باسن یا سینه تازه اونم تو عمل پروتز باسن باید حتما فرم لگن شما لحاظ. بشه و گرنه عامیانه بگم یه چیزه مزخرفی میشه که اون سرش ناپیدا

 7. سلام من 15سالمه. قدم 153.و45کیلو هستم. باسنم برجستس ولی کمه .ران وپامم لاغره. البته کلا لاغرم. ب نظر شما چیکار کنم یکم پربشه؟؟؟
  ب نظر شما راهی هست من هنوزم قد بکشم؟

 8. من یک مربی 10 سال سابقه هستم و تمام مشکلات شما خیلی طبیعی وتکراری است در مملکت ما ورزش فقط بعد زیبایی پیدا کرده در صورتی که یک بدن زیبا به سلامت هم نیاز داره به جایه اینکه فقط در اینه شکل وفرم بدن را ببینیم به فکر سلامت استخوان وعضله وداخل بدن باشیم وقتی از آن مطمین شدیم به فکر زیبایی بیوفتیم که ناخداگاه یک بدن سالم به سمت زیبایی خواهد رفت

 9. توضییحات کامل بود متشکرم
  روشی هست که باسن ما کوچک شود من باسن بزرگی دارم و داشتن باسن بزرگ در مردان خوب نیست لطفا مرا راهنمایی کنید

 10. سلام.من دوست دارم کمرباریک،باسن وسینه بزرگی داشته باشم.میشه کمکم کنید.؟راستی اگه به باشگاه برم،اینجوری که میخوام میشم؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بله با ورزش های مرتبط و داشتن رژیم غذایی زیر نظر متخصص و با تلاش حتما به حالت دلخواه خواهید رسید.

 11. عزیزی گفته بودن سینه های کوچکی دارم که میخوام بزرگ بشن، متاستفانه هیچ حرکت ورزشی ای باعث افزایش حجم سینه های شما نخواهد شد! داروهای هورمونی خاصی که غمدتا در بدنسازی استفاده میشن میتونن تنها در حین مصرف این نیاز شمارو تا حدودی برطرف کنن که ترجیحا و لزوما باید از مصرفشون به علت عارضه های شدید خودداری کرد، شاید بهترین و کارسازترین راه حل برای شما جراحی باشه.
  عزیزی گفتن کناره های باسن من با این حال که ورزش میکنم تو رفتگی داره، چه کار میتونم برای رفعش انجام بدم؟ آیا چربی تزریق کنم؟ جواب من به شما اینه خیر، چرا که علاوه بر عوارض، این چربیها درصورت موفقیت آمیز بودن عمل، چند صباحی مهمان اندام شما نخواهند بود و همچنین با فعالیت ورزشی از میان خواهند رفت؟ اما مشکل کجاست؟
  عدم فعالیت فیزیکی عموما باعث تجمع بافت چربی در سراسر بدن اللخصوص در ناحیه ی باسن میشه ( البته فیزیولوژی و ساختار ژنتیکی فرد نقش حیاتی رو ایفا میکنه) از طرفی انجام فعالیتهای ورزشی سخت و عضله ساز عمدتا بافت چربی رو دچار فرسایش میکنه که این یافت چرب نقش حیاتی ای در برجستگی و خوش فرم شدن باسن ایفا میکنه،
  ساده ترین و بدترین روش ممکن برای ایجاد باسنی خوش فرم میتونه عمل جراحی باشه، اما به شخصه اعتقاد دارم بهترین روش ممکن جهت هرچه زیباتر شدن باسن های به اصطلاح گوشتی، انجام فعایتهای هوازی مانند انواع رقصهای موجود که کمتر باعث کاهش حجم بافت چربی و گود رفتگی باسن میشه، اون دسته از عزیزانی هم که اندام نحیف و لاغر اندامی دارن باید خدمتشون عرض کنم که امکان نداره راهی دایمی جهت برجسته کردن موضعی باسن وجود داشته باشه، تنها راه موجود کاهش فوری فعالیت های سخت بدنی به همراه استفاده از داروهای اشتها آور و افزایش حجم مواد خوراکی مصرفیه که موجب افزایش کلی وزن بدن و در نتیجه بهبود وضعیت باسن شما خواهد شد.
  در کل فریب آگهی ها و روشهای گول زننده ی دلالان و تبلیغ چیان رو نخورید، نابرده رنج گنج میسر نمیشود و ضمنا هر طور که هستید کمابیش خودتونو به همون فرم بپذیرید، ما محصول کدهای عظیم ژنتیکی موجود در تک تک سلولهای بدن خودمون هستیم، این تغییرات گرچه بعضا دلچسب و فریبنده هستند ولی راهی دایمی برای تغییر چیزی که وافعا هستیم نیستند.

 12. با سلام باسن من از پشت برجسته و خوش فرمه اما از بغل یعنی نمای روبرو به جای اینکه برجسته باشه فرو رفته با اینکه خیلی ورزش میکنم اما پر نشده از یه مربی پرسیدم که گفت اون برجستگی بغل رو فقط چربی پر میکنه الان به فکر اینم که برم دکتر که چربی تزریق کنم اما میترسم چکار باید کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

 13. سلام بچه ها من با قد 162 سانت و وزن 51 کیلو باسن خیلی خوش فرمی دارم هم گرد وهم سفت یعنی به طور ژنتیکی این شکلیه اما سینه هام ی کوچولو شل هستن.در کل تعریف از خودم نباشه استایلم عالیه

  1. سلام زینب خانم اگر خواستید با میل من تماس بگیرید تا راهنماییتون کنم برای ورزش سینه هاتون .خوش باشید

 14. سلام من باسن كوجكي دارم دوست دارم دوطرف باسنم بزرك بشه يعني دو طرف باسنم بزرك بشه نه از بشت بزرك بشه بايد جي كار كنم؟

 15. سلام خسته نباشید ببخشید شما گفتید که روزانه این حرکات رو انجام بدیم .در حالیکه ب من گفتند که انجام حرکات روزانه باعث تخریب عضله میشه و در کنار هر روز تمرین باید یک روز هم ریکاوری ب عضلات داد. پس من چیکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید؟

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   لطفاً با یک مربی ورزشی مشورت کنید.ما در این زمینه دانش کافی نداریم
   سپاس

 16. سلام من باسنم برجسته اس ولی زیاد نه مشکلم من اینه که کناره های باسنم فرورفتگی داره حالامن چی کا کنم کمکم کنید

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   از یک مربی آشنا به فیزیولوژی ورزشی کمک بگیرید.در حیطه تخصصی ما نیست
   سپاس

 17. سلام
  یه سوال که ربطی به این موضوع نداره داشتم . کرم برنزه کننده اگه مارک خوب خارجی باشه برای پوست بدن و صورت ضرر داره یا نه؟

 18. سلام به همه من باسن بزرگی دارم ممکن بااین حرکات تاحد۸سانت کوچک کنم کسی از این حرکات نتیجه گرفته ؟ممنون می شم جواب منو بدید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   این حرکات برای شکل دهی و زباتر شدن می باشد برای کوچک کردن می توانید از مربی های بدنسازی کمک بگیرید.

  2. سلام ،برای کوچکتر کردن و فرم دهی به باسنهای چاق یا بزرگ بهترین حرکت راه رفتن برروی تردمیل البته باشیب نسبتا زیاد و سرعت حدود ۶میباشد البته با برداشتن گامهای بلند وکشیده.

 19. باسلام.ممنون ازسایتتون و راهنمایی هاتون..
  من باسن برجسته و کمر باریکی دارم ولی حس میکنم تازگی باسنم حالت پهنی بخود گرفته واصلا ازاین موضوع خوشحال نیستم.اگ میشه راهنماییم کنید ک چجوری با ورزش باسنم رو دوباره گردتر کنم؟ممنون میشم جواب بدید.باتشکر

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   شما میتوانید به باشگاه های ورزشی تحت نظر مربی های حرفه ای ورزش های مخصوص را انجام دهید.

 20. با سلام وخسته نباشید یک سوالی برا من پیش اومده با کمال تعجب این حرکات مثل پل زدن و بلند کردن پاها از کنار در سایت کوچک کردن ران و باسن هم بهشون اشاره شده نکنه انجام بدیم کوچیکتر بشه ؟؟؟!!!
  البته من حدود یک ماه هستش که حرکت لیفتینگ رومانیایی اسپلیت اسکوات لگد به عقب و کار با دستگاه رو انجام میدم نتیجه اش هم مطلوب و ملموس هستش تازگی ها میخواستم پل و بلند کردن پا از پهلو رو هم انجام بدم که قبل شما بطور اتفاقی تو اون سایت دیدم و دچار تردبد شدم لطفا راهنماییم کنید با تشکر

 21. با سلام
  کسانی که دوچرخه سوارند همگی دارای چنین باسنهایی هستند من باسن چاقی دارم اگر من بتوانم مدتی به دوچرخه سواری مشغول شوم مممکن است مثل باسن برزیلی یا باسن های دوچرخه سوارها باسنی خوش فرم داشته باشم

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   با سلام
   این ورزش ها را باید بصورت روزانه به مدت حداقل 6 ماه انجام دهید تا نتیجه آن را ببینید.

  2. به نظرم پیاده روی روزانه بهترین کاره.من نیم ساعت پیاده روی رو حتما تو روز دارم و باسن خیلی قشنگ و سفتی دارم عزیزم

 22. salam in varzesh ha faghat barae bozorg kardane dge???
  yani ba anjameshon kochik nemishe ?
  man anjam dadam ama ehsas mikonam kochik shode vali kheili seft shode
  mishe rahnamaee konin

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   این ورزش ها برای شکل دادن به عضلات باسن هستند. مثلا در صورتی که باسن کوچک باشد با انجام صحیح این حرکات بزرگتر و عضلانی تر و خوش فرم تر می شود و در صورتی که بافت پر از چربی داشته باشد با انجام تمرینات خوش فرم تر ولی کمی کوچکتر می شود.
   سپاس

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام

   امکان ارسال به ایمیل درحال حاضر فعال نیست ولی به محض فعال شدن پنجره عضویت در سایت در صفحه اصلی ظاهر خواهد شد.

   سپاسگذارم.

  2. سلام
   اگه توده حجمي شما متوسط يا پر باشه واسه تمرين ممكنه بيشتر اذيت بشيدبايد قبل از تمرينات باسن ورزش هاي هوازي نرمش وايروبيك روانجام بدي تا بدنت آماده تمرينات بشه موفق باشي

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *