چگونه الکل بر رشد آلزایمر تاثیر می گذارد؟

چگونه الکل بر رشد آلزایمر تاثیر می گذارد؟

JUNE 4, 2018

 

چگونگی تاثیر الکل بررشد آلزایمر !

 

 تحقیقات از دانشگاه ایلینوی در شیکاگو نشان داده است که برخی از ژن هایی که از الکل و التهابات تاثرپذیرند در فرایند هایی که آمیلوئید بتا (پروتئینی است که سبب ایجاد غده های پلاک در مغز می شود و موجب آسیب های عصبی و اختلال شناختی می شود که با بیماری آلزایمر مرتبط است ) را فعال  می کنند نیز دخیل هستند .

 

مطالعات قبلی تاثیر مصرف الکل بر بیماری آلزایمر را مورد بررسی قرار داده بودند که بسیار بحث برانگیز بوده است بعضی از آن مطالعات نشان داده اند که الکل اثر محافظتی دارد در حالی که دیگران به نقش التهابی الکل در توسعه این بیماری عصبی – شناختی اشاره کرده اند.

 

تحقیقات اخیر نشان داده است که مصرف الکل و تاثیر آن بر سیستم ایمنی بدن و ایجاد التهاب در مغز، ممکن است در توسعه و اعمال بیماری آلزایمر موثر باشد.

اما هیچ مطالعات قبلی به طور مستقیم تاثیر الکل بر ژن هایی که نقش حفاظت از سلول های مغزی در برابر بیماری آلزایمردارند را مورد بررسی قرار نداده اند.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

 

دکتر داگلاس فاینشتاین، استاد بیهوشی در دانشگاه ایلینویز در کالج پزشکی شیکاگو، همراه با سایر محققان، یک مطالعه مبتنی بر سلول انجام دادند نشان می دهد که الکل ممکن است مانع از آزاد شدن  بتا آمیلوئید در مغز میشود. نتایج آنها در مجله Neuroinflammation منتشر شده است.

 

فاینشتاین و همکارانش می خواستند تعیین کنند که کدام ژن ها ازالکل و سطح بالایی از التهاب در سلول های میکروگلیالی تاثیر پذیرند.

این ها، سلول های عصبی در مغز و جاهای دیگر بدن را پشتیبانی می کنند. یکی از وظایف آنها جذب و هضم پروتئین  پلاک آمیلوئید بتای مشخصه بیماری آلزایمر در فرآیند شناخته شده به عنوان فاگوسیتوز است.

 

سلول های میکروگلیال نیز به علت حضور الکل مزمن، سطح بالایی از نشانگرهای التهابی را نشان می دهند. محققان  سلول های میکروگلیالی موش صحرایی را به طور 24 ساعت در ازمایشگاه در معرض  الکل، مواد شیمیایی پروتئین التهابی به نام سیتوکین ها قرار دادند تا تغییرات این ژن ها را در هر شرایط مشاهده کنند ، همچنین آنها به بررسی تأثیر الکل بر روی توانایی این سلول ها  در جذب آمیلوئید بتا پرداختند.

 

آنها دریافتند که آن ژن برای 312 ژن تحت شرایط الکل تغییرشکل یافته است. فاینشتاین گفت: در میان ژن هایی که ما مشاهده کردیم، تغییرات بسیاری در فاگوسیتوز رخ داد، که دراین مطالعه  برای اولین بار نشان داده شده است،”در حالی که این مطالعات در سلول های جدا شده انجام شد، نتایج ما نشان می دهد که الکل مانع توانایی میکروگلیا برای حفظ مغز از آمیلوئید بتا است و ممکن است در توسعه بیماری آلزایمر کمک کند”.

 

پس از آنکه محققان سلولها را به سطوح الکل در دوزهای قابل مقایسه با انسان پس از مصرف نوشیدنی یا نوشیدنی های سنگین متوجه شدند که حدود 15 درصد فاگوسیتوز میکروگلیا پس از یک ساعت از بین رفته است .

 

فاینشتاین گفت: ما این مطالعه را ادامه ندادیم تا ببینیم که آیا فاگوسیتوز بعد از قرار گرفتن در معرض الکل بیشتربه چه صورت است ؟ اما به نظر می رسد که این تغییرات در سلول های میکروگلالی ممکن است عامل مهمی در توسعه بیماری آلزایمر باشد”.

 

 

منبع :

University of Illinois 

 

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست 

 

ارائه خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک جهت افزایش عملکرد افزایش مغز


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *