چگونه اعتماد به نفس داشته باشم؟ بخش دوم

قبل از شروع این متن توصیه میکنیم  بخش اول  این راهنمایی ها را مطالعه کنید.

بخش دوم: خودت را برجسته کن!

1.تعریف از افراد دیگر: این چرخه منفی عدم اعتماد به نفس را در تعریف کردن از خصوصیات خوب دیگران بشکنید! در این روند شما تبدیل به یک دوست خوب می شوید، عادت های خوب را بهتر می شناسید و اعتماد به نفس نیز در شما کم کم به وجود می آید. این کار به شما کمک می کند که به صورت غیرمستقیم عادت های خوب را در خود نهادینه کنید.

اعتماد به نفس

2. در ردیف های جلویی بنشینید!  اکثر مردم ترجیح می دهند عقب کلاس یا در ردیف های انتهایی بنشینند زیرا از اینکه مستقیما در جمع مورد پرسش و یا توجه قرار بگیرند می ترسند. که این موضوع خود نشان دهنده عدم اعتماد به نفس است. با تصمیم گرفتن به اینکه جلو بنشینید شما از این ترس غیرمنطقی عبور خواهید کرد و همچنین به موضوعات احاطه بیشتری پیدا خواهید کرد و بنابراین در آینده بیشتر از دیگرانی که در همان جمع حضور داشته اند خواهید دانست و این خود یعنی پیدا کردن اعتماد به نفس!

3. صحبت کنید!  بسیاری از مردم خیلی کم حرف می زنند چون می ترسند که مورد قضاوت قرار بگیرند و یا اینکه مردم درباره شان فکرهای بدی کنند و …این واقعیت خیلی ساده ایست که همه ما این ترس ها را تجربه کرده ایم! تلاش برای صحبت کردن حداقل یک بار در بحث های گروهی، شما را به یک سخنران بهتری تبدیل خواهد کرد علاوه بر اینکه حس اعتماد به نفس را در شما تقویت خواهد کرد و در کنار اینها شما در بین همسالان دوستان و همکاران به عنوان یک کسی که توانایی هم فکری دارد و می توانند رویش حساب کنند، شناخته خواهید شد.

اعتماد به نفس

4. سریع تر راه بروید!  آنهایی که اعتماد به نفس بیشتری دارند سرعت راه رفتن شان نسبت به بقیه سریع تر است! یکی از دلایل این موضوع این است که آنها همیشه کاری برای انجام دادن و مکانی برای رفتن دارند. حتی اگر شما عجله ای ندارید سعی کنید راه رفتن با سرعت کمی بیشتر را امتحان کنید، این کار کمک می کند که شما احساس مهم بودن کنید و در چشم دیگران نیز این طور به نظر برسید.

گام های بعدی را در افزایش اعتماد به نفس در همین سایت دنبال کنید.

فاطمه امیری فاطمه امیری –  روانشناسی بالینی و نوروتراپیست

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments