چه عواملی موجب بروز حسادت میشود؟

 

حسود

1)تولد کودک دوم

فرزند اول خانواده از فرزندان دیگر،بیشتر به حسادت مبتلا میشوند ،زیرا قبل از تولد کودک دوم او محبوب دل خانواده و اقوام بوده است ولی با تولد نوزاد دوم ،همه چیزها بین آنان تقسیم شده است به خصوص اگر در سن 2 تا 5 سالگی باشد.

[divider]

2)مقایسه میان فرزندان

هر فردی دارای قابلیت ها و توانایی های ویژه خود است، یک کودک ممکن است در زمینه های خاصی پیشرفت چشم گیری داشته باشد که کودکی دیگر در آن حد استعداد را از خود نشان ندهد ولی این مساله نباید باعث تضعیف یکی از کودکان شود.

[divider]

3)تبعیض میان فرزندان

گاهی دیده شده است که والدین به سبب ویژه گی های خاص در یکی از فرزندان شان توجه زیادی به او دارند، شاید آنان از صمیم قلب تمام فرزندان را به یک اندازه دوست داشته باشند ولی کودکی که بیشتر مورد عنایت والدین به خصوص مادر است حس حسادت را بر انگیخته می کند.

[divider]

4)تفاوت سنی میان فرزندان

کودک کوچک تر نسبت به مزایای برادر ویا خواهر بزرگترش ،حسادت می ورزد و یا برعکس

[divider]

5) شیوه تربیتی

بعضی از مادرها و پدرها در شیوه تربیتی خود دچار اشتباه میشوند و انقدر مهر ومحبت از خودشان نشان می دهند که از حد معقول بیرون میرود و فرزندان گمان می کنند که همیشه باید به عنوان سمبل مطرح شوند.

[divider]

6)تضاد میان والدین

اختلاف میان والدین باعث میشود که مادر برای مثال به کودکی که شباهت زیاد با شوهرش دارد بی مهری کند،بی مهری مادر باعث میشود این کودک به خواهر ها و برادر های دیگر که از مهر مادری بهره کامل می برند حسادت بورزد.

[divider]

تکنیک های درست تربیتی را تحت نظارت متخصصین تعلیم و تربیت مرکز آلومینا فرا گیرید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *