چند نکته ی تغذیه ای برای مبتلایان به اسکیزوفرنی

رژیم غذایی عاری از گلوتن و کازیین:

گلوتن، پروتئین موجود در گندم و سایر غلات و کازئین، پروتئین لبنی، که از عوامل اصلی در حساسیت های غذایی می باشند در تشدید علایم اسکیزوفرنی نقش دارند .

تعدادی از مطالعات نشان داده اند که رژیم عاری از کازئین و گلوتن تا حد زیادی باعث کاهش علایم اسکیزوفرنی می شوند.

در یک مطالعه که دربیمارستان انجام شده بود در یک مدت کوتاه رژیم غذایی بدون گلوتن همراه با داروهاپیشرفت زیادی در بهبودی بیماران داشت ولی هنگامی که گلوتن دوباره به رژیم غذایی اضافه شد نشانه های جنون جوانی هم به بیماران بازگشت.

 

ویتامین B3: نیاسین

دوز مگا نیاسین مدت طولانی است که برای درمان اسکیزوفرنی استفاده می شود.

عوارض جانبی بالقوه از مصرف بیش از حد نیاسین، مانند سوختگی قلب و افزایش اضطراب وجود دارد، اما در صورت استفاده از نیاسین آمید این عوارض رخ نمی دهد.

 

ویتامین B ₉: اسید فولیک:

3-day-apple-dietبیماران اسکیزوفرنیک تمایل بیشتری به کمبود اسید فولیک نشان می دهند .

جالب توجه است، نشانه های کمبود فولیک اسید شبیه به اسکیزوفرنی هستند، و دو مطالعه نشان داده اند کمبود اسید فولیک مانع از تشخیص به موقع اسکیزوفرنی شده است به دلیل مشابهات علایم کمبود این دو مورد با هم .

ویتامین C: Nutrition-food

دانشمندان گزارش داده است که ویتامین C توهم، و افکار آشفته در 77٪ از بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی نیز تحت درمان با داروهای روانی کاهش یافته است.

روی:

روی کمک می کند تا کنترل نفوذپذیری سد خونی مغزی و به خوبی شناخته شده برای منافع خود با فعالیت مغز است. اما در مقادیر زیاد، چگونه تا کنون، مواد معدنی به عنوان مسکر و مغز محرک عمل می کند. مس بسیار بالا می تواند باعث روان پریشی شده است و با اسکیزوفرنی همراه است. تواند استرس اکسیداتیو و کاهش و بهبود علائم شیزوفرنی.

اسید چرب ضروری (EFA ها):brain-food

اسید چرب ضروری نشان داده شده است که نقش مهمی در علت مسائل در بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی، مانند کاهش علائم و عوارض از داروهای آنتی سایکوتیک بازی. (EPA)

تغذیه و رژیم درمانی در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *