چقدر برای بچه دار شدن امادگی دارید؟

بچه دار شدن

 

برای مصرف چای یا نسکافه … خرید چه رنگ لباس خیلی نیاز به فکر ندارید و راحت می توانید انتخاب کنید و یا تصمیم بگیرید اما برای بچه دار شدن ممکن است به چالش بیفتید .چقدر آمادگی پدر یا مادر شدن دارید ؟ بهتر است با پاسخ دادن به سوالات زیر خود را بیشتر بسنجید و در صورتی که پاسخ شما به سوالات مثبت بود می توانید به طور جدی تر به فرزند دار شدن فکر کنید و یا اقدام کنید.

 

آیا رابطه شما سالم است ؟

رابطه سالم به معنای کامل بودن رابطه نیست بلکه به معنای احترام دو طرفه ، شراکت داشتن در کارها، پختگی رفتارها است .

[divider]

 

آیا اماده ای که به غیر از کار به چیزهای دیگر هم بیندیشی؟

در برخی موارد مردان فقط به عنوان یک عکس از بچه دار شدن یاد می کنند و این زنان هستند که از همان ابتدا درگیر بارداری و تربیت فرزند میشوند.زوجین باید در تصیم گیریهای تربیتی و … با هم مشارکت داشته باشند، بچه دار شدن یک تصمیم عاطفی است و نیاز است که قبل از بارداری به آن بیندیشید.

 

[divider]

 

ایا با سیاست های والد شدن آشنا هستید ؟

میدانید که چقدر باید زمان برای تربیت ، برای گردش و تفریح و … بگذارید ؟ آیا می دانید که ممکن است چند ماه اول تولد نوزادتان انرژی زیادی از شما بگیرد و نتوانید درست به کار خود بپردازید؟

 

[divider]

 

آیا از لحاظ مالی آمادگی دارید ؟

امادگی مالی به این معنا نیست که شما حتما یک خانه 5 خوابه و دو ماشین و کارت اعتباری پر از پول داشته باشید بلکه باید بسنجید که آیا می توانید هزینه های کافی برای کودک را پرداخت کنید؟ هزینه های اولیه یک کودک مانند پوشک ، شیر خشک ، هزینه های پزشکی  و … را دارید؟

 

منبع :

webmd.com

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

[divider]

مرکز فوق تخصصی مغزو اعصاب وروان آلومینا ارائه دهنده خدمات مشاوره ای کودک 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *