سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

چقدر برای بچه دار شدن امادگی دارید؟

بچه دار شدن

 

برای مصرف چای یا نسکافه … خرید چه رنگ لباس خیلی نیاز به فکر ندارید و راحت می توانید انتخاب کنید و یا تصمیم بگیرید اما برای بچه دار شدن ممکن است به چالش بیفتید .چقدر آمادگی پدر یا مادر شدن دارید ؟ بهتر است با پاسخ دادن به سوالات زیر خود را بیشتر بسنجید و در صورتی که پاسخ شما به سوالات مثبت بود می توانید به طور جدی تر به فرزند دار شدن فکر کنید و یا اقدام کنید.

 

آیا رابطه شما سالم است ؟

رابطه سالم به معنای کامل بودن رابطه نیست بلکه به معنای احترام دو طرفه ، شراکت داشتن در کارها، پختگی رفتارها است .

[divider]

 

آیا اماده ای که به غیر از کار به چیزهای دیگر هم بیندیشی؟

در برخی موارد مردان فقط به عنوان یک عکس از بچه دار شدن یاد می کنند و این زنان هستند که از همان ابتدا درگیر بارداری و تربیت فرزند میشوند.زوجین باید در تصیم گیریهای تربیتی و … با هم مشارکت داشته باشند، بچه دار شدن یک تصمیم عاطفی است و نیاز است که قبل از بارداری به آن بیندیشید.

 

[divider]

 

ایا با سیاست های والد شدن آشنا هستید ؟

میدانید که چقدر باید زمان برای تربیت ، برای گردش و تفریح و … بگذارید ؟ آیا می دانید که ممکن است چند ماه اول تولد نوزادتان انرژی زیادی از شما بگیرد و نتوانید درست به کار خود بپردازید؟

 

[divider]

 

آیا از لحاظ مالی آمادگی دارید ؟

امادگی مالی به این معنا نیست که شما حتما یک خانه 5 خوابه و دو ماشین و کارت اعتباری پر از پول داشته باشید بلکه باید بسنجید که آیا می توانید هزینه های کافی برای کودک را پرداخت کنید؟ هزینه های اولیه یک کودک مانند پوشک ، شیر خشک ، هزینه های پزشکی  و … را دارید؟

 

منبع :

webmd.com

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست
[divider]

مرکز فوق تخصصی مغزو اعصاب وروان آلومینا ارائه دهنده خدمات مشاوره ای کودک 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: