چرا ورزش بیش از حد خوب نیست؟

همه ما می دانیم که ورزش منظم بخش مهمی از یک زندگی سالم است. اما تعداد کمی از مردم بیش از حد ورزش می کنند که میتواند باعث آسیب های جسمی و روانی اعم از موارد زیر شود :

 

ورزش زیاد

 

ورزش بیش از حد می تواند تاندون ها، رباط ها، استخوان، غضروف ، مفاصل و جراحات جزئی امکان درمان ندارند شوند، ورزش بیش از حد به جای عضله سازی، در واقع توده عضلانی به خصوص اگر تغذیه کافی نباشد را از بین می برد زیرا انرژی لازم را از عضلات می گیرد .

 
دخترانی که خود را مجبور به ورزش زیاد می کنند ممکن است تعادل هورمون های بدنشان را مختل کند. این می تواند چرخه قاعدگی شان را تغییر و خطر از دست دادن زودرس استخوان (پوکی استخوان) را افزایش دهد که البته منجربه خستگی مفرط میشود.

 
خطر جدی تر آن است که ورزش بیش از حد می تواند بر روی قلب تاثیر منفی داشته باشد، به خصوص زمانی که فرد با روش های ناسالم مانند : محدود کردن مصرف، استفراغ عمدی و یا استفاده از قرص های لاغری یا مکمل های درگیر است. در موارد شدید، ترکیبی از بی اشتهایی و ورزش اجباری می تواند کشنده باشد.

 
افرادی که به ورزش کردن اعتیاد پیدا می کنند اغلب از اضطراب و افسردگی رنج میبرند. آنها ممکن است یک تصویر منفی از خود داشته باشند و احساس بی ارزشی کنند . زندگی اجتماعی و علمی آنها را ممکن است تحت تاثیر قرار دهد و تمام تمرکز شان بر روی ورزش باشد .

 

 

منبع:

kidshealth


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *