چرا ما همدیگر را می بوسیم؟

 

بوسیدن اغلب در همه جای دنیا اتفاق نمی افتد و مرسوم نیست و حتی در برخی از فرهنگ ها اصلا وجود ندارد .

 

اما به نظر می رسد که بوسیدن یک رفتار یادگیری شده است، زمانی که مادر بچه را تغذیه می کند و می بوسد به مرور این رفتار در فرد تقویت و یاد گرفته میشود.

 

برخی از بوسیدن ها در برخی فرهنگ ها همان تکامل یافته تغذیه از راه دهانی است که نه به صورت اجتماعی است نه به صورت شهوانی .

 

در برخی فرهنگ های دیگر بوسیدن نوعی ادب و دوست داشتن و بوسه های عمیق نیز حالت شهوانی پیدا می کند که در نهایت به روابط جنسی می انجامد.

 

بوسیدن

 

 

البته باید در نظر داشت که رفتار بوسیدن تنها منحصر به انسان نیست پستاندارا ن دیگر مانند میمون نیز همدیگر را می بوسند ،سگ ها و گربه ها همدیگر را می لیسند و یا همه اعضای همدیگر را مورد لمس قرار می دهند .

 

برخی از انسان شناسان گفته اند که یونانیان در مورد بوسیدن وابسته به عشق و شهوانی بودن آن ، از سرخ پوستان هنگامی که اسکندر بزرگ وارد هند شد یاد گرفته اند اما بدان معنی نیست که نیازبوسیدن از هند سرچشمه گرفت است.

 

هراداتوس،5 قرن قبل از میلاد در میان ایرانیان که استقبال کمی نسبت به بوسیدن داشتند در این مورد سخنرانی کرد.

 

در زمان رومیان باستان ، بوسیدن گسترده شد آنها شرکا، دوستداران،خانواده و حاکمان را می بوسیدند، آنها بوسه ها را به گونه های زیر مشخص کرده بودند:

 

  • از گونه بوسیدن: osculum
  • بوسه بر لب : basium
  • بوسه عمیق و پر شور:savolium

 

به نظر می رسد پس از سقوط رم، بوسه عاشقانه برای چندین قرن ناپدید شد، و در قرن 11 با حضور رومئو و ژولیت دوباره به ظهور رسید و تا به حال ادامه داشته است.

 

 

منبع :

psychologytoday

 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x