چرا ما نیاز به نوشیدن آب داریم؟

آب برای تمام سلول ها و اندام های بدن مورد نیاز است تا عملکرد درستی داشته باشند و باعث محافظت از طناب نخاعی و دیگر بافت های حساس، تنظیم درجه حرارت بدن شده و از طریق روده ها به عبور غذا نیز کمک می کند.

 

نوشیدن آب

در طول عملکرد روزمره عادی، آب توسط بدن از دست داده میشود ونیاز است تا این میزان آب جایگزین شود. لازم به ذکر است که ما آب را تنها از طریق فعالیت هایی مانند عرق کردن و ادرار از دست نمی دهیم ، درحالی که از طریق تنفس هم آب از دست می رود.

آب قابل شرب،بهترین منبع مایع برای بدن است. نوشیدنی هایی مانند شیر و آب میوه نیز منابع مناسب و معقول از آب هستند، اما نوشیدنی های حاوی الکل و کافئین مانند : نوشابه، قهوه و آبجوبا توجه به داشتن خواص مدر، باعث میشوند که بدن آب دفع کند.

میزان توصیه شده مصرف آب که باید هر روز نوشیده شود بسته به عواملی مانند نحوه فعالیت فرد و میزان تعریق متفاوت است و در این زمینه هیچ اتفاق نظری وجود ندارد ، با توجه به موسسه پزشکی (IOM)، مصرف کافی آب برای مردان در حدود 13 فنجان (3 لیتر) در روز و برای زنان، مصرف کافی است حدود 9 فنجان (2.2 لیتر) است.

 

منبع :

medicalnewstoday

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *