چرا درمانگر شما نمی تواند دوست شما باشد؟

 

پیچیدگیهای  رابطه یک بیمار  با درمانگر

_________________________________________

 

درمانگر

زمانی که شما در یک اتاق نشسته اید و با درمانگر خود در مورد خصوصی ترین مسائل خود صحبت می کنید ، دردراز  مدت ممکن است که با درمانگر رابطه نزدیکی پیدا کنید و بسیار راحت صحبت کنید اما آیا این رابطه دو طرفه است؟ چیزی از درمانگر خود می دانید؟

البته باید بدانید که چنین رابطه ای بر اساس مشکلات شما شکل گرفته است و نباید این انتظار را داشته باشید که این رابطه و احساس از طرف شما، در درمانگر شما نیز وجود داشته باشد، روان درمانی یک رابطه نا متقارن است، مراجع هر گونه که بخواهد رفتار می کند و هر چه را که بخواهد بیان می کند ولی درمانگر نه،
این لازمه جلسه درمان است که درمانگر فقط بر روی مشکل مراجع تمرکز کند .

 مراجع این انتظار را از درمانگر خود دارد که شنونده خوبی باشد تا بتواند مشکلش را آزادانه و بدون محدودیتی بیان کند و امیدوار است که در حل مشکلش او را کمک کند اما درمانگر چنین انتظاری را ندارد.

رابطه دوستی با درمانگر

در روابط دوستانه هر دو طرف رابطه، اطلاعاتی از هم دارند و به راحتی با هم صحبت می کنند ،ولی در چنین رابطه ای، در میان درمانگر- مراجع وجود ندارد.

رابطه درمانی قطعا باید یک رابطه دوستانه باشد البته این بستگی به نوع شخصیت درمانگر و مراجع دارد،درمانگران به مراجع خود احترام می گذارند و با وی همدلی کرده تا بتوانند جنبه های ناآشکار مراجع را نیز آشکار کنند تا بهتر بتوانند در جهت درمان وی ،به او کمک کنند، هدف از برخورد درمانگر ،پنهان کردن شخصیت وی نیست بلکه هدف از این نوع ارتباط  این است تا با صحبت با مراجع به کشف واکنش های مراجع بپردازد.

 

داشتن یک رابطه دو طرفه در درمان ، منجر به ایجاد مشکلاتی در رابطه درمانی میشود و غیر اخلاقی است

بهتر است به یاد داشته باشید که درمانگر دوست شما نیست  فقط  به شما کمک خواهد کرد تا تغییراتی که در زندگی شما نیاز است را ایجاد کند.

 

منبع:

mentalhealth

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *