چرا درمانگر شما نمی تواند دوست شما باشد؟

 

پیچیدگیهای  رابطه یک بیمار  با درمانگر

_________________________________________

 

درمانگر

زمانی که شما در یک اتاق نشسته اید و با درمانگر خود در مورد خصوصی ترین مسائل خود صحبت می کنید ، دردراز  مدت ممکن است که با درمانگر رابطه نزدیکی پیدا کنید و بسیار راحت صحبت کنید اما آیا این رابطه دو طرفه است؟ چیزی از درمانگر خود می دانید؟

البته باید بدانید که چنین رابطه ای بر اساس مشکلات شما شکل گرفته است و نباید این انتظار را داشته باشید که این رابطه و احساس از طرف شما، در درمانگر شما نیز وجود داشته باشد، روان درمانی یک رابطه نا متقارن است، مراجع هر گونه که بخواهد رفتار می کند و هر چه را که بخواهد بیان می کند ولی درمانگر نه،
این لازمه جلسه درمان است که درمانگر فقط بر روی مشکل مراجع تمرکز کند .

 مراجع این انتظار را از درمانگر خود دارد که شنونده خوبی باشد تا بتواند مشکلش را آزادانه و بدون محدودیتی بیان کند و امیدوار است که در حل مشکلش او را کمک کند اما درمانگر چنین انتظاری را ندارد.

رابطه دوستی با درمانگر

در روابط دوستانه هر دو طرف رابطه، اطلاعاتی از هم دارند و به راحتی با هم صحبت می کنند ،ولی در چنین رابطه ای، در میان درمانگر- مراجع وجود ندارد.

رابطه درمانی قطعا باید یک رابطه دوستانه باشد البته این بستگی به نوع شخصیت درمانگر و مراجع دارد،درمانگران به مراجع خود احترام می گذارند و با وی همدلی کرده تا بتوانند جنبه های ناآشکار مراجع را نیز آشکار کنند تا بهتر بتوانند در جهت درمان وی ،به او کمک کنند، هدف از برخورد درمانگر ،پنهان کردن شخصیت وی نیست بلکه هدف از این نوع ارتباط  این است تا با صحبت با مراجع به کشف واکنش های مراجع بپردازد.

 

داشتن یک رابطه دو طرفه در درمان ، منجر به ایجاد مشکلاتی در رابطه درمانی میشود و غیر اخلاقی است

بهتر است به یاد داشته باشید که درمانگر دوست شما نیست  فقط  به شما کمک خواهد کرد تا تغییراتی که در زندگی شما نیاز است را ایجاد کند.

 

منبع:

mentalhealth

 

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، نیازی به مراجعه حضوری یا حتی نیازی به تماس تلفنی هم ندارید! با خرید این دوره که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است

می توانید بی خوابی تان را برای همیشه و بدون دارو درمان کنید (کلیک کنید)

 

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x