شاید علت زیاد خوابیدن شما این باشد!

مشکل خواب

پرخوابی ایدیوپاتیک (IH)

مواردی که باید در مورد IH بدانید:

  • افراد مبتلا به IH در طول روز زیاد می خوابند.
  • برخی از آنها در طول شب نیز خواب طولانی تری دارند.
  • اغلب به عنوان علت خواب آلودگی دیگر موارد نیز تشخیص داده شده است.
  • IH معمولا در سن نوجوانی و جوانی اتفاق می افتد.
  • اگر فکر می کنید دچار این مشکل هستید، به متخصص خواب مراجعه کنید.

پرخوابی ایدیوپاتیک (IH) چیست؟

مهم ترین علائم IH احساس خواب آلودگی در طول روز می باشد. دو نوع IH وجود دارد. در یک مورد آن شخص در طول شب مقدار خواب طبیعی خود را دارد ( به عنوان مثال 9 ساعت). در نوع دیگر فرد در طول شب بیشتر از حد طبیعی می خوابد ( به عنوان مثال 12 تا 14 ساعت). در هر دو شکل فرد در طول روز ، معمولا بین 1 تا 2 ساعت، می خوابد. به هرحال این نوع خواب فرد را سرحال نمی کند، بلکه وی زمانی بیدار می شود که احساس خستگی می کند. افراد مبتلا به IH برای بیدار شدن در هنگام صبح هم دچار مشکل هستند و به خاطر اینکه زمان زیادی را خواب بوده اند، احساس گیجی می کنند.

چه چیزی باعث بروز IH می شود؟

IH بیماری نادری می باشد. دلیل آن به طور دقیق مشخص نشده است، اما احتمالا مربوط به مشکلاتی در بخش هایی از مغز می شود که بیداری و خواب را منظم می کنند. تحقیقات اخیر اینگونه نشان می دهند که شاید به خاطر نقص در سیستم های مغزی باشد که قرص های خواب روی آنها عمل می کنند. افرادی که قرص خواب مصرف می کنند، و قبل از تمام شدن اثر قرص ها از خواب بیدار می شوند، هنگام بیدار شدن گیج خواهند بود. افراد مبتلا به IH نیز در هنگام بیدار شدن چنین حسی دارند.

IH چه تاثیری بر روی افراد می گذارد؟

پرخوابی

IH معمولا در سنین جوانی و افراد کمتر از 30 سال رایج است. این مشکل به تدریج در طول ماه ها و سال ها شکل می گیرد. این افراد معمولا به خاطر خواب آلودگی شدید، در کارهای معمول خود دچار مشکل می شوند. برخی دیگر به خاطر علاقه یا انگیزه ی کم به کار خود، تصور می کنند که دچار این مشکل شده اند. دوستان نزدیک و افراد خانواده باید سختی شرایط فردی که دچار این مشکل است را درک کنند. این مشکل گاهی باعث افسردگی می شود. در چنین شرایطی رانندگی اصلا توصیه نمی شود، مگر اینکه علائم آن با داردو تحت کنترل باشند.

کجا و چه زمانی فرد بیمار باید به فکر کمک باشد؟

اگر همیشه احساس خواب آلودگی می کنید و دلیل آن را نمی دانید، باید حتما به پزشک مراجعه کنید. اگر فقط احساس خستگی می کنید، بدون اینکه نیازی به خوابیدن داشته باشید، مشکل شما ارتباطی به این بیماری ندارد. همچنین اگر پس از یک خواب طولانی سرحال از خواب بیدار می شوید، دچار مشکل IH نیستید.

پزشک شما چه کاری ممکن است انجام دهد؟

اگر دچار مشکلات خواب هستید، حتما به پزشک مراجعه کنید. بیماران زیادی بوده اند که بدون اینکه بدانند، سال ها دچار مشکل IH بوده اند. برای تشخیص اینکه آیا دچار IH یا مشکل دیگری هستید، ممکن است تست چندگانه ی خواب در کلینیک روی شما انجام شود.

تست چندگانه ی خواب چیست؟

پس از اینکه خواب شما در طول شب کنترل می شود، از شما خواسته می شود هر دو ساعت یک بار در طول روز چرت بزنید. وقتی این کار را انجام می دهید، خواب شما بررسی می شود. هر دو ساعت یک بار می خوابید – اغلب در ساعت های 9 صبح، 11 صبح، 1 ظهر و 3 بعد از ظهر. در اینجا دو مسئله مورد بررسی قرار می گیرند. یکی اینکه چقدر طول می کشد تا خوابتان ببرد. دوم اینکه وقتی می خوابید، چه نوع خوابی دارید. اگر خیلی زود خوابتان برد، اما دوره ی REM را در خواب نداشتید، ممکن است دچار IH باشید.

چه عوامل دیگری باعث بروز چنین نشانه هایی می شوند؟

دلایل زیادی در ارتباط با احساس خواب آلودگی و خستگی در افراد وجود دارد. تشخیص IH معمولا تمام دلایل خواب آلودگی را در برمی گیرد. این بدین معناست که پزشکان باید مطمئن باشند که شخصی که بمیاری وی IH تشخیص داده شده است، به خاطر مشکلات دیگر احساس خواب آلودگی نمی کنند.

چگونه می توان IH را درمان کرد؟

هیچ راه درمانی برای این بیماری وجود ندارد، اما می توان با استفاده از دارو علائم آن را کنترل کرد. هرچه در مورد سیستم کنترل کننده ی خواب در مغز بیشتر می دانیم، امید بیشتری برای کشف داروهای جدید برای IH وجود دارد. در بیشتر موارد، IH ادامه دارد، اما در حدود 10 تا 15 درصد موارد به نظر می رسد که این مشکل به خودی خود برطرف می شود.

برای کمک به برطرف کردن علائم چه می توان کرد؟

شما باید روش زندگی خود را با این مشکل تطبیق دهید. سعی کنید سیستمی ایجاد کنید قادر به بیدار شدن باشید و طبق آن بتوانید کارهای لازم در طول روز را انجام دهید ( به عنوان مثال از ساعت های دارای زنگ هشدار استفاده کنید و یا از دوستان یا اعضای خانواده بخواهید که شما را بیدار کنند). از موقعیت هایی که خواب آلودگی ایجاد خطر می کند، مانند رانندگی، جدا اجتناب کنید. برنامه ریزی ساعات خواب و چرت زدن در طول روز، می تواند موثر باشد. اما میزان تاثیر این امر نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت است. هرشب راس یک ساعت بخوابید. اگر احساس می کنید به خاطر خواب آلوده بودن دچار افسردگی شده اید، به دنبال راه حل باشید.

نگارنده: سمیه محمدی

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

3.8 19 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

217 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
محمد حسینی

سلام. من ۲۳ ساله هستم و سربازم. بعد از دوره آموزشی دچار این مشکل شدم و روزانه حدود ۱۲ ساعت باید بخوابم. اگه میشه راهنماییم کنید، خیلی ممنون.

سلام، دوست عزیز نیاز به معاینه شما می باشد. باید توسط پزشک متخصص اختلالات خواب معاینه شوید تا علت مشخص گردد و درمان مناسب اتخاذ گردد. در صورت تمایل میتوانید از طریق صفحه تماس با ما، با مرکز شماره یک (دپارتمان مغز و اعصاب) تماس بگیرید تا همکاران برای دکتر مصطفی امیری تایم ویزیت هماهنگ نمایند.

همتا

سلام من ۱۸سالمه و شب حدودا ۶ساعت خواب مفید دارم بعد از اینکه بیدار میشم صبحا بعد یکی دوساعت بیداری بازم میخوابم

سلام، دوست گرامی نیاز به معاینه شما می باشد. توصیه می شد توسط متخصص اختلالات خواب معاینه شوید. در صورت تمایل می توانید با مرکز شماره یک (دپارتمان مغز و اعصاب) تماس بگیرید تا همکاران برای دکتر مصطفی امیری تایم ویزیت هماهنگ نمایند.

الهام

سلام
من ۳۲سالمه و بخاطر مشکل استرس سیتالوپرام مصرف میکنم. صبح ها بعد حداقل ۹ساعت خواب باز هم به زور از تخت میام بیرون و در طول روز همش خوابالودم گاهی حتی نمیتونم چشمامو باز نگهدارم و بدنم کاملا سست میشه و باید بخوابم. کلا زندگیمو داره مخطل میکنه.دوز مصرف داروم ۲۰ هست و روزی یکی میخورم.ایا ممکنه از دارو باشه؟و اینکه چکار باید بکنم؟با تغییر دوز داروم هم فقط استرسم زیاد میشه و رو خواب تاثیری نداره!لطفا راهنماییم کنید
باتشکر

سلام، دوست گرامی بله از عوارض دارو میباشد. توصیه میکنیم در این زمینه با پزشک معالجتان مشورت نمایید تا در صورت امکان دوز دارو و یا خود دارو تغییر یابد.

علی زاهدی

سلام من پنجاه سال سن دارم و به شدت خواب آلود هستم و تمایل به خواب بسیار دارم لطفا راهنماییم کنین

سلام، دوست عزیز نیاز به بررسی و معاینه شما می باشد. توصیه می کنیم برای یافتن علت و اتخاذ راهکار درمانی مناسب، توسط متخصص اختلالات خواب معاینه شوید.
در صورت تمایل می توانید با دپارتمان مغز و اعصاب جایروس کلینیک تماس بگیرید تا همکاران برای دکتر مصطفی امیری (متخصص اختلالات خواب) تایم ویزیت هماهنگ نمایند.

shaghayegh

سلام روز خوش
من مدتیه خوابم خیلی زیاده با این خواب کافی هم دارم. شبا ساعت 1-12 میخوابم تا 9 صبح رو زبعد.وقتی هم ساعتم زنگ میخوره نمیتونم از جام بلند شم و به شدت احساس کمبود خواب میکنم. در تمام طول روز در محل کارم گیج خوابم. بعداز ظهر از ساعت 4 تا 6 خوابم بعدم که بیدار میشم کسلم و بازم خوابم میاد. قبلا مشکل کم خونی داشتم که رفع شده ولی این مورد همچنان برقراره
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام، دوست گرامی نیاز به بررسی و معاینه شما می باشد. پیشنهاد میکنیم توسط پزشک متخصص اختلالات خواب معاینه شوید. در صورت تمایل می توانید با دپارتمان مغز و اعصاب جایروس کلینیک تماس بگیرید تا همکاران برای دکتر مصطفی امیری تایم ویزیت هماهنگ نمایند.

اسماعیل

باسلام،از چه داروهایی در این زمینه استفادە میشود.ایا ریتالین در این مورد کمک میکن؟

سلام، دوست گرامی برای کنترل و درمان این اختلال ابتدا باید توسط پزشک متخصص اختلالات خواب بررسی های لازم صورت گیرد تا متناسب با علت، راهکارهای مناسب درمانی و داروهای مورد نیاز تجویز گردد. دوست عزیز داروهای تجویزی برای افراد مختلف متفاوت می باشد. مصرف خودسرانه هیچ دارویی توصیه نمی گردد بهتر است در این خصوص توسط متخصص اختلالات خواب معاینه شوید. در صورت تمایل می توانید با دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه جایروس کلینیک تماس بگیرید تا همکاران برای (دکتر مصطفی امیری) تایم ویزیت هماهنگ نمایند.

miss soheila

سلام خسته نباشید من 19سالمه شبا اصلا خوابم نمیبره تا ساعت 3الی 4صب ساعت 12الی 1بیدار میشم تا خواب بعدیم همش خوابم میاد ممنون میشم راهنماییم کنین از این وضع خسته شدم دیگه. اصلا به کارام نمیرسم.

برای دکتر یاراحمدی در کلینیک خواب جایروس نوبت ویزیت بگیرید

ممنونم تشکر ولی من یاسوج هستم باید چیکار کنم؟

سلام دوست عزیز، در شهر خود به پزشک متخصص اختلالات خواب مراجعه فرمایید.

محمدجواد

سلام ببخشید من ۱۵سالمه و شب بعد از اینکه شیش ساعت خوابیدم به زور باید بلندم کنن و تو روز مثلا از ساعت 12ک از مدرسه میام تا ساعت 5بعد از ظهر خوابم و بعدش تا نیم الا چهل و پنج دیقه گیجم(در ضمن این رو هم بگم که اصلا طولی نمیکشه تا خوابم ببره یعنی هر وقت بخوام تو کمتر از ده ثانیه خوابم)

بهتر است جهت بررسی به متخصص اختلال خواب در کلینیک مراجعه کنید
ساعات خواب و زود به خواب رفتن تان هردو ممکن است نرمال نباشد

ناشناس

سلام. منم گاهی زیاد میخابم. مثلا امروز که ده ساعت شب رو خابیدم و الان ظهرکه چنان خوابم میاد ک نگو. وقت خاب نفسهای خسته ای دارم انگار کوه کنده باشم. بنطرتون علت چی میتونه باشه. باید اینم بگم که پارسال من روکش دندان به صورت بریج کردم سمت چپ و بعد اون احساس عجیبی در مغز چپم دارم.اصن نمیفهممش. بعد خاب اون حسه میره و بعد دوباره هست….

سلام دوست عزیز علل مختلفی موجب پر خوابی می شود. پر خوابی به دلیل ضعف بدنی یا به طور طبیعی ایجاد نمی شود. علل شایع پرخوابی عبارتند از: _ Hypersomnia _اختلالات خواب نارکوپسی (خواب آلودگی در روز) _ آپنه خواب (اختلالات تنفس در طول خواب) _ خواب کم در شب (محرومیت از خواب) _ افسردگی _ چاقی مفرط و… توصیه می شود برای بررسی این موضوع و اتخاذ راهکار مناسب درمانی، توسط متخصص اختلالات خواب معاینه شوید. در صورت تمایل می توانید با مرکز شماره 1 قلهک تماس بگیرید و از دکتر یاراحمدی تایم ویزیت اخذ نمایید. با آرزوی سلامتی… Read more »

نیلا

سلام من حس‌ میکنم ک خیلییی زیاااد از حد میخوابم یعنی‌ یک روز معمولی من اینجوری‌ میگذره
ساعت ۱۱ صبح بیدار میشم ساعت ۳ دوباره میخوابم تا ساعت ۹ شب
جالب اینجاست ک ۱۱ دوباره خوابم میبره چیکار کنم

سلام دوست عزیز
اختلال خواب مطرح می باشد. علل مختلفی موجب بروز این حالت می گردد که متناسب با علت و شدت اختلال، راهکار درمانی مناسب اتخاذ می گردد.
توصیه می شود توسط متخصص اختلالات خواب معاینه شوید.
در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید و از دکتر مصطفی امیری (متخصص مغز و اعصاب، فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا) تایم ویزیت اخذ نمایید.
با آرزوی سلامتی و موفقیت شما

سارا

سلام ببخشید من 17سالمه شبا اصلا خابم نمیبره تا 6 صبح بیدار یا شاید هم بیشتر.بعد در طول روز همش خابم.

سلام دوست عزیز
بهتر است در این زمینه توسط متخصص اختلالات خواب معاینه شوید. در صورت تمایل با مرکز شماره یک تهران تماس بگیرید و از دکتر مصطفی امیری (متخصص مغز و اعصاب، فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا) تایم ویزیت اخذ نمایید.

فرزاد

سلام. من صبح که میرم سر درس خوابم میگیره همش در حال چرتم. شب سیتالوپرام20 و صبح ریتالین 10 و 2 وعده دیگه 5 مصرف می کنم، حتی مشکلم با قهوه یا قرص مدافینیل هم حل نشد و اینها را هم که بخورم تازه بیشتر خواب آلود میشوم. تست قند و تیرویید هم گرفتم مشکلی نداشتم چکار کنم در ضمن ساعت سیتالوپرام را هم صبح هم تست کردم ولی بازم مشکل حل نشد

سلام دوست عزیز
توصیه میشود در این خصوص بررسی لازم توسط متخصص اختلالات خواب انجام شود. در صورت تمایل جهت بررسی رایگان، فرم ارزیابی اختلالات خواب را تکمیل نمایید تا همکاران راهنماییتان کنند.

امیر

من خیلی می خوابم در دوره دبیرستان دوستام به من می گفتند خوش خواب همیشه فکر می کردم به خاطر بی انگیزگیه که خوابم میاد هر وقت میرم درسم میخوندم کم تر از نیم ساعت خوابم می گرفت الان دانشجو ارشد هوش مصنوعی ازاد هستم شب ساعت ۱۲ شب می خوابم تا ۸ صبح ولی دوباره از ساعت ۹ خوابم میگیره به سختی سرکار حاضر میشم بعد از ظهر اوضاع بدتتر میشه باید حتما بخوابم گاهی بعد از خواب طولانی در هنگام صحبت با خانواده هم چشم هایم برای خودش بسته میشه خیلی سخت خودمو بیدار نگه میدارم البته (شدت… Read more »

سلام دوست عزیز
با توجه به مواردی که ذکر کردید این حالت جزو اختلال خواب محسوب میشود و نمی تواند صرفا از استرس باشد و باید کنترل و درمان صورت گیرد وگرنه در مواقعی مثل رانندگی این حالت بسیار خطرناک می باشد. در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید و از دکتر امیری (متخصص اختلالات خواب) تایم ویزیت اخذ نمایید.
با آرزوی سلامتی و موفقیت شما

Neda

سلام من ۱۸سالمه وکنکوری هستم شب ساعت۱۲هم میخوابم ولی نمیتونم ساعت ۶بیدارشم خیلی خوابم میاد حتی ساعت ۸هم ک بیدارمیشم بازهم خوابم میاد

سلام دوست عزیز
میزان کافی بودن ساعات خواب در افراد مختلف متفاوت می باشد، برخی افراد به 7 الی 9 ساعت خواب نیاز دارند و کمتر از این میزان خواب، کمبود خواب برای فرد ایجاد می کند.
توصیه می شود چنانچه این حالت مانع فعالیت روزانه تان شد توسط پزشک متخصص اختلالات خواب معاینه شوید.
در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید و از جناب دکتر حامد امیری تایم ویزیت اخذ نمایید.

Ahmadi

سلام من پونزده سالمه جدیدا ساعت ۱۱ شب میخوابم و هفت و نیم صبح که بیدار میشم تا نیم ساعت اول کلاس آنلاین نمیدونم باید چیکار کنم و دوباره بعد کلاس ساعتای یازده صبح میخوابم و تا سه به سختی بیدار میشم اونم مجبورم نهار بخورم بعد از ظهرم خوابم میاد اما مامان و بابام نمیزارن میگن چرا انقد میخوابی و خیلی بی حالم و حس سنگینی بهم دست میده چیکار باید بکنم ؟ خسته شدم اصلا از درس هیچی نمیفهمم و سر کلاسا انگار مال اون کلاس نیستم چون از همه چی عقبم کلی تکلیف دارم که بخاطر خوابام… Read more »

سلام دوست عزیز
با توجه به مواردی که ذکر کردید توصیه می شود توسط متخصص اختلال خواب معاینه شوید.
با مرکز شماره یک تماس بگیرید و از جناب دکتر حامد امیری (متخصص مغز و اعصاب، فلوشیپ اختلال خواب) تایم ویزیت اخذ نمایید.

فاطمه

سلام من ۱۶ سالمه چن وقته شب حدود ۶ ۷ ساعت میخوابم دوباره ظهر خوابم می‌ره حدود س چهار ساعت انکار خیلی خسته ام. بیدار هم میشم خیلی حس پر انرژی رو ندارم

سلام دوست عزیز
با توجه به مواردی که ذکر کردید توصیه می شود توسط متخصص اختلال خواب ویزیت شوید.
در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید و از جناب دکتر امیری (متخصص مغز و اعصاب، فلوشیپ اختلال خواب) تایم ویزیت اخذ نمایید.

شمسی پور

من امروز داشتم نماز میخواندم که یهو خوابم برد و تا ۴ پنج ساعت بعد هم خوابیدم ولی هنوز خوابم میاد نمیدانم دلیلش چیست اصلا میل به غذا هم ندارم نه صبحانه خوردم نه ناهار چند روز پیش مادر شوهرم آمده بود خانه امان بعد از چند روز رفت خانه خودش و من روز بعد از رفتن به خانه اش سر نماز خوابم برد و تا چند ساعت خوابیدم و بعد امروز که میشه تقریبا ۱۰ روز پس از رفتن مادر شوهرم مجدد خوابم برد ولی امروز میل به غذا هم اصلا ندارم لطفا جواب بدهید ممنونم

سلام دوست عزیز
جهت بررسی این موضوع و پاسخ دقیق، نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد.
در صورت تمایل با مرکز شماره یک تهران، تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

محدثه

سلام من ۱۸سالمه و الان چندوقته که تا ساعت ۲ یا ۳ شب بیدارم بعد به زور خودمو به خواب میزنم تاخوابم میبره ساعت ۱۲ ظهر به زور بیدار میشم وقتی بیدار میشم هم گیجم سردرد و معمولا عصبانی هستم و بازم ظهر دو ساعت میخوابم و خیلی خستم اصلا انرژی و حس به چیزی ندارم اشتهامم کمه

Last edited 2 years ago by محدثه

سلام دوست عزیز
جهت بررسی این موضوع و ارائه راهکار مناسب، نیاز به ارزیابی بالینی می باشد.
با توجه به مواردی که ذکر کردید توصیه می شود توسط متخصص اختلال خواب معاینه شوید.
در صورت تمایل، با مرکز شماره یک تماس بگیرید و از دکتر شجاعی تایم ویزیت اخذ نمایید.

مهسا جعفری

سلام من شب ساعت 10 11 میخابم ولی صب ساعت 8 یا7 بزور از خواب بیدار میشم خابمم راحت و عمیق هست ولی خستم .قرص تیرویید مصرف میکنم تیرویید پرکار داشتم قبلا الان تنظیم شده ولی دکتر گفته مصرف کن از لحاظ فیزیکی هم کوچک بشه حالا میگم کم کاری شاید گرفتم که خابم میاد.

سلام دوست عزیز
جهت بررسی این موضوع و پاسخ دقیق، نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد.
علل متعددی می تواند موجب بروز این حالت گردد.
توصیه می شود توسط متخصص اختلال خواب، معاینه شوید.
در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

Ala

سلام من ۱۵ سالمه و خیلی زیاد میخوابم و هر چقدرم میخوابم بازم احساس خستگی میکنم و سردردهای شدید میگیرم میشه راهنماییم کنید ممنون

سلام دوست عزیز
با توجه به توضیحاتتان امکان تشخیص پر خوابی وجود دارد.
اگر پرخوابی در شما تشخیص داده شود، راهکارهای متعددی مانند درمان دارویی که در این بخش پزشک می‌تواند داروهای مختلفی برای درمان آن از جمله محرک‌ها، داروهای ضد افسردگی و … تجویز کند. هم چنین راهکارهایی مانند تغییر رفتار، بهبود بهداشت خواب و … می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
توصیه می شود توسط متخصص اختلال خواب ویزیت شوید.
در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید همکاران راهنماییتان می کنند.

کاربر جدید

من هم خوابم سنگین هست وقتی ورزش هوازی انجام میدم خوابم و هوشیاریم بیشتر میشه اما اگا ورزش نکنم به حالت قبلی برمیگردم

Zhia

سلام وقتتون بخیر من ۱۷سالمه و از وقتی ک یادم میاد کلا زیاد میخوابم یعنی ساعت خواب من ۱۲ ۱۳ساعته شبانه و ظهرام ۵ یا ۶ ساعت میخوابم یعنی کلا روزا چن ساعت بیدارم و واقعا به هیچکاریی نمیرسم.رفتم پیش روانپزشکم و گفتم زیاد میخوابم و ایشون اشتباه فکر کردن ک من عمدا و برای فرار از مشکلات مثلا زیاد میخوابم و گفتن افسردگیه ولی من کلاا همیشه خوابم میاد و چشام از شدت خواب میسوزه و هرموقع هم که از خواب پا میشم همچنان خوابم میاد. بنظرتون چیکار کنم

رحمت صداقت

سلام من متولد 1356 هستم و در سال 74 ازدواج کردم و در سال 93 آز هم جدا شدیم و من از همون موقع شروع کردم به تنها زندگی کردن اوایل با خانواده خودم رفت آمد داشتم تا اینکه کم کم افسردگی سراغم آمد خواهرم برادرم بابام بهم زنگ میزدن جواب نمی‌دادم در خونه میومدن در باز نمی‌کردم شاید باور نکنید البته افتخار نمیکنم اما تا حالا شش بار اقدام به خودکشی کردم ولی نشد تمام دست چپم هرشب باید تیق بکشم تا خون ببینم آروم بشم خوابم هم خیلی زیاد هست حتی روزهای پنجشنبه که فردا جمعه تعطیل هستم… Read more »

سلام دوست عزیز
با توجه به مواردی که ذکر کردید توصیه می شود تحت نظر روانپزشک باشید. درمانگر متناسب با شرایط بالینی، علت و شدت اختلال راهکار مناسب اتخاذ می نماید. جلسات روانکاوی و در صورت نیاز دارو درمانی به کنترل و بهیود این حالت کمک می کند. با آرزوی سلامتی و موففیت شما

حمید

سلام خسته نباشید
من شبها ازساعت 12میخوابم تا ساعت 7الی 8بعد بیدار میشم و چای صبحانه میخورم بعداز خوردن صبحانه مغزم کلا تا 1ساعت خواب میره انگار توی اون موقع نیاز به خواب پیدا میکنم لطفا در این زمینه راهنمایی کنید ممنون

سلام دوست عزیز
جهت بررسی این موضوع، نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد. احتمالا اختلال خواب مطرح باشد. توصیه می شود توسط متخصص اختلال خواب معاینه شوید.
در صورت تمایل، با مرکز شماره یک تماس بگیرید و از یکی از متخصصین این حوزه تایم ویزیت اخذ نمایید. امکان مشاوره آنلاین نیز فراهم می باشد.

رحیم

سلام من درهردوروز۲۲ساعت میخوابم بعدکه بیدارمیشم تا۱۲ساعت بیدارم یعنی هروقت بخوابم دیگه کم کمش ۱۷یا۱۸ساعت میخوابم ونمیتونم بلندبشم حتی اگه بچه ها سر وصداهم کنن بازم من خوابم بایدچیکارکنم کلافه شدم۳۴سالمه ازمشهد

سلام دوست عزیز
مساله اختلال خواب می تواند مطرح باشد. توصیه می شود توسط متخصص اختلال خواب معاینه شوید. در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید همکاران راهنماییتان می کنند.

محدثه

سلام من 16 سالمه و دارم نابود میشم
من خوابم بیش از اندازه است من حدودا 17 ساعت می‌خوابم و وقتی بیدار میشم خستم و بازم می‌خوابم
به شدت افسرده ام
مدرسه ها هم باز شده بازم نمیتونم خوابمو کنترل کنم
پنجشنبه از مدرسه اومدم ساعت سه خوابیدم
ساعت هفت جمعه بیدار شدم
میشه کمکم کنید:)؟

سلام دوست عزیز
مساله اختلال خواب (پرخوابی) مطرح می باشد. دلایل زیادی در ارتباط با احساس خواب آلودگی و خستگی در افراد وجود دارد. توصیه می شود توسط متخصص اختلال خواب معاینه شوید.
در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید همکاران راهنماییتان می کنند.

HhZz

سلام من ۱۴ سالمه شبا تقریبا ۷ ساعت میخاوبم ولی ظهرا که میام خونه حدود ساعتی ۵ خیلی خوابم میاد بعضی وقتا تا ۳ ساعتم میخوام ولی بازم همیشه خوابم میاد و خواب آلودم میخواستم ببینم ممکنه IH داشته باشم؟

سلام دوست گرامی
جهت بررسی این موضوع و پاسخ دقیق، نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد.
توصیه می شود توسط متخصص اختلال خواب معاینه شوید. در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید همکاران راهنماییتان می کنند.

علی

نداشتن انرژی و انگیزه در زندگی علت اصلی خواب آلودگی هست تک تک عضلات و اعضای بدن ما به شدت تحت تاثیر قسمت ناخودآگاه مغز ما هستن که خوب بلده در ما حس انرژی و یا برعکس،خستگی تولید کنه. دکتر رفتن و…بی فایدست وقتی مشکل از انگیزه و سطح انرژی خودت باشه، از ساعت 11 و 12 شب یا خواب آلود هستی یا باید بخوابی،صبحشم وقتی در بهترین حالت مثلا 10 یا 11 بیدار بشی تا خود ساعت 1 و 2 توی کسلی و خستگی افتضاح ناشی از بیدار شدن! از خوابت هستی. و بعدشم یا صبحانه! یا نهار و… Read more »

سلام دوست گرامی این دیدگاه صحیح نمی باشد زیرا عوامل متعدد جسمی نیز در این خصوص دخبل می باشد که حتما باید توسط پزشک متخصص اختلالات خواب، بررسی لازم صورت گیرد.