همکاری مناطق مختلف مغز “خواندن/روخوانی” را امکان پذیر می کند

همکاری مناطق مختلف مغز “خواندن/روخوانی” را امکان پذیر می کند

در تحقیقی تازه شواهدی ارائه شد مبنی بر اینکه همکاری مناطق مختلف مغز، خواندن را امکان پذیر می کند. در نتیجه افراد دچار خوانش پریشی به آموزش اضافی برای قسمت های خاصی از مغز نیاز دارند.

روخوانی، فعالیتی پیچیده است که هیچ منطقه ایی از مغز به تنهایی قادر به انجام آن نیست.

نتایج این تحقیق نشان داد که روخوانی متشکل از ظرفیت های منحصر به فردی است که توسط سیستم های عصبی نسبتا مستقل از توانایی های شناختی کلی بدن پشتیبانی می شود. اگرچه شکی بر مطالعات پیشین نیست که روخوانی مکرر را تنظیم کننده سیستم عصبی مرتبط با خواندن می دانستند.

در نتیجه، همگام با تمرینات مرتبط با روخوانی باید قسمت های مختلف مغز نیز بررسی و در صورت نیاز جهت قوی تر کردن آن بخش آموزشهای لازم داده شود. همکاری مناطق مختلف به همراه تمرین مناسب منجر به کسب توانایی روخوانی در افراد شده  و علایم خوانش پریشی کاهش می یابد.

[divider]

نگارنده: شیرین قلی زاده

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *