همه چیز در مورد روانشناسی زیبایی

 

 

آیا افراد زیبا جدی گرفته می شوند؟

 

تحقیقات نشان می دهد که اکثر افراد تمایل دارند که موفقیت های چشم گیر یک فرد جذاب را به زیبایی و جذابیت او نسبت دهند و نه به استعداد و انرژی که فرد در این مسیر صرف کرده است. در واقع زیبایی دارای اثرات مثبت و منفی بر روی ما می باشد. به هرحال این افراد توسط افراد کمی جدی گرفته می شوند.

 

احتمالا دشوارترین موردی که یک فرد زیبا، به ویژه یک خانم، با آن رو برو می شود طرد شدن اجتماعی می باشد. چنین فردی از طرف هم جنسان خود نیز طرد می شود. همانطور که بین 10 مورد اول علل رد شدن خانم ها از طرف هم جنسان خود بیان شده، یکی از این موارد تهدید زیبایی می باشد.

 

درست یا غلط، دیگر خانم ها زیبایی را ابزاری برای دزدیدن شوهران خود می دانند و این امر باعث می شود یک خانم زیبا را طرد کنند.

 

اما این افراد زیبا هزینه ی زیادی را صرف محصولات آرایشی، عمل های جرایی زیبایی و رژیم های مختلف می کنند. پس از همه ی اینها، در ذهن این فرد ممکن تمام این موارد وجود داشته باشد، بنابراین وقتی فرد نمی تواند اعتماد به نفس بخرد، پول نمی تواند کمکی بکند.

 

بنابراین نکات مثبت و منفی در مورد زیبایی وجود دارد، اما سوالی که مطرح می شود این است که دقیقا چه چیزی تعیین می کند که فرد با زیبایی به موفقیت دست یافته و یا تسلیم بخش تاریک آن شده است؟

 

 

مانند خیلی چیزهای دیگر، زیبایی هم می تواند یک موهبت و در عین حال یک بدشانسی باشد. بنابراین بار دیگر که با یک فرد زیبا روبرو شدید، بدون هیچ قضاوتی در مورد وی، به موهبت زیبایی فکر کنید.

 

 

نگارنده : سمیه محمدی

 

[divider]

مرکز تحقیقات کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

3.3 4 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x