نوروفیدبک به سربازان چه کمکی می کند؟

%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1-%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d9%81%db%8c%d8%af%d8%a8%da%a9-%d8%a8%d8%b1-%d8%b3%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d9%86

نوروفیدبک نوعی آموزش عملکرد مغز است که براساس اطلاعات استخراج شده از EEG (نوار مغز) کار می کند. با چنین آموزشی  علائم و مشکلات خواب، درد، تحریک پذیری، خشم و غضب سریعتر بهبود پیدا می کنند. این آموزش به سربازان نیز کمک می کند تا از اعتیاد به مواد مخدر، الکل و دخانیات رهایی پیدا کنند.

این آموزش براساس تقویت عملکرد بهتر مغز می باشد. تکرار این تمرین در جلسات 30 دقیقه ای معمولا منجر به بهبود عملکردهای شناختی و کنترل حالات عاطفی می شود. این روش موفقیت محور می باشد و بر روی نقص ها تمرکز نمی کند.

جانبازانی که تحت درمان این روش قرار گرفته اند، بهبودهای زیادی را تجربه کرده اند. به عنوان مثال فردی که قبل از این بیشتر از 2 ساعت در روز نمی خوابید، پس از 7 جلسه قادر بود تمام شب را بدون دارو بخوابد. فرد دیگری از حضور در سالن سینما اجتناب می کرد، زیرا یادآور خاطره ای دردناک برای او بود. این فرد توانست بعد از 12 جلسه اجرای نوروفیدبک برای اولین بار پس از گذشت 8 سال اولین فیلم سینمایی را در سالن سینما مشاهده کند. یکی دیگر از جانبازان به خاطر تاثیرات جنگ زود عصبانی می شد و کنترل خلق و خوی خود را از دست داده بود. وی طی چند جلسه نوروفیدبک درمانی توانست احساسات خود را کنترل کند.

بهبود عملکردهای معمول و پیشرفت های کاربردی نیز بسیار مشاهده می شود. توصیه می شود افرادی که دچار مشکلات خاصی از این قبیل هستند، روش درمانی نوروفیدبک را امتحان کنند. لزومی ندارد با مشکلاتی از قبیل عدم کنترل احساسات، بیخوابی های شدید، کمبود انرژی و غیره زندگی کرد. بسیاری از مشکلات فقط مربوط به مغز می شوند و این روش درمانی بسیار موثر خواهد بود.

ارائه روش های غیردارویی  نوروفیدبک و بیوفیدبک در مرکزسلامت روان رستا- آلومینا در کرج

منبع:

http://www.homecoming4veterans.org/

نگارنده: سمیه محمدی

تماس با ما در کرجفیدبک

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x