Deprecated: تابع Elementor\DB::is_built_with_elementor از نگارش 3.2.0 منسوخ شده است! به جای آن از Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor() استفاده نمایید. in /home/gyrusclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
نوروفیدبک، کلیدی موثر در بهبود استرس پس از سانحه( PTSD) - جایروس | بهترین متخصص مغز و اعصاب | متخصص روانپزشکی | تست خواب

نوروفیدبک، کلیدی موثر در بهبود استرس پس از سانحه( PTSD)

 

PTSD

پیشگام در تحقیقات در دانشگاههای غربی( لندن،کانادا) خبر نوید بخشی برای درمان اختلال استرس پس از سانحه یا PTSD را بهمراه داشته اند و آن درمان استفاده از روش نوروفیدبک برای تغییر پذیری شبکه های مغزی در ارتباط با وضعیت فرد می باشد، در واقع نوروفیدبک نوعی نوار مغزی می باشد.

مطالعه حاضر در مجله روانپزشکی اسکاندیناوی به چاپ رسیده است و مولفان ان رزماری کلوئتچ و توماس راس می باشند، توماس راس در توضیف جزئیات گفته است:

نوروفیدبک با تاثیر گذاری بر شبکه های مغزی و بررسی اثر بخشی آن از طریق روش های دیگر مانند نوار مغز و ام آر آی نیز مشخص شده است .

با استفاده از FMRI یا همان ام آر ای رنگی فعالیت مغز را در حالت استراحت مراجع قبل و بعد از نوروفیدبک که هر جلسه 30 دقیقه به طول می انجامیده است را مورد بررسی قرار داده اند.

جالب توجه است که ارتباط معنی داری بین EEG و فعالیت های شبکه ای مغز با استفاده از fMRI و همچنین تغییرات در آرامش خود فرد  گزارش شده است.

 این نشان داد که نوروفیدبک قادر اس به طور مستقیم بر پایگاه های مغزی که با پردازش عاطفی درافراد  PTSD مرتبط است تاثیر گذارد.

نویسنده ارشد و محقق اصلی دکتر روت لنیوس، استاد گروه روانپزشکی در دانشکده Schulich غربی در پزشکی و دندانپزشکی و یک دانشمند با موسسه تحقیقات بهداشت لاوسون ، می افزایند:

 ” در آخرین دهه تحقیقات علوم اعصاب تا به حال درک عمیق تری از شبکه های مغزی درگیر در عملکرد شناختی و عاطفی بدست داده شده است

ما در حال حاضر در ابتدای مسیری که به استفاده از این اطلاعات به درک مکانیسم های عصبی زمینه ای اختلالات و درمان آنها است هستیم .

منبع :

medicalnewstoday

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x