نامزدم چند سالی است که به شیشه اعتیاد دارد،می خوام بدونم با روش ( ماتریکس) امکان دارد شیشه را ترک کند و چقدر طول میکشه؟

پرسش و پاسخ

سوال:

با عرض و سلام و خسته نباشید
احتراماً باستحضار میرساند اینجانب از طریق اینترنت با این مرکز آشنا شدم و چندین سوال برایم پیش آمده و از آنجنابان تقاضا دارم مرا راهنمایی کنند  نامزدم چند سالی است که به شیشه اعتیاد دارد خیلی کارها کردم که ترک کند ولی نشد چند ماهی کمپ رفت ولی ترک نکرد خیلی دوست دارم کمکش کنم تا ترک کنه می خوام بدونم با این روش امکان دارد شیشه را ترک کند  چقدر طول میکشه ؟ اگه امکان دارد جواب ایمیلم را بدید .
با سپاس فراوان

جواب:

ترک شیشه فرآیندی زمان بر و تخصصی است ولی خوشبختانه در کلینیک آلومینا قابل انجام می باشد.
مدت زمان لازم برای درمان حداقل حدود 20-10جلسه می باشد. و می توان با اطمینان گفت که اگر انگیزه ترک وجود داشته باشد با احتمال بسیار زیاد ترک موفقیت آمیز خواهد بود.
خدمات ترک شیشه در مرکز آلومینا توسط متخصص اعصاب و روان و به روش ماتریکس  انجام میشود.
برای آشنایی با این روش متن زیر را مطالعه کنید.

آشنایی با اجزای روش ماتریکس در ترک اعتیاد شیشه
از میان مواد اعتیادآور ، مواد محرک به واسطه ترکیبات شیمیایی خاص، علاوه بر صدمات جسمانی دارای قدرت فراوان در ایجاد وابستگی روانی و تغییرات رفتاری در فرد می باشند . به همین دلیل میزان وابستگی فرد به این مواد بسیار بالا است و در صورت اقدام به ترک خودسرانه احتمال وسوسه ، لغزش و عود به میزان زیادی وجود دارد . مواد محرک با ایجاد حالات روانی _ رفتاری خاص و هجوم افکار نا خواسته ، توهم و هذیان برای خود فرد و اطرافیان بسیار خطرناکند . با توجه به خصوصیات مذکور ، مواد محرک بویژه شیشه، روان درمانی منحصر به خود را می طلبد که در آن به جز در موارد معدود از دارو استفاده نمی شود و این روان درمانی از نوع شناختی _ رفتاری (CBT)  می باشد .
در روان درمانی شناختی _ رفتاری ، درمانگران تلاش می کنند تا با ایجاد شناخت و خود آگاهی در بیمار ،تغییرات رفتاری که همانا حرکت به سوی زندگی بدون مواد و فاصله گرفتن از عوارض خطرناک آنهاست بوجود آورند و در نهایت با تغییر سبک زندگی  فرد او را به یک زندگی سالم رهنمون سازند . اخیرا” در درمان روان شناختی وابستگی به مواد محرک از الگوی ماتریکس (matrix) استفاده می شود . روش درمانی ماتریکس ، درمانی غیر دارویی در افراد وابسته به شیشه است که جز در موارد نادر نیاز به بستری بیماران نمی باشد . این روش معروفترین و شناخته شده ترین روش درمان اعتیاد به شیشه در سراسر دنیاست .
اجرای ماتریکس که به صورت هفتگی با حضور درمانگر و بیمار انجام می شود ، یک برنامه زمانبندی شده سه ماهه می باشد که تمام جلسات دارای یک برنامه تدوین شده و مشخص است . در تعدادی از جلسات حضور حداقل یکی از اعضای خانواده بیمار ضرورت دارد . مدت زمان هر جلسه در یک روز حدود 30  دقیقه بوده که در طول جلسه مباحث مخصوص آن جلسه ، تکالیف جلسه قبل ، آموزشهایی برای هفته آینده، بررسی وضعیت رفتاری در طول هفته و غیره را شامل می شود. در روش درمانی ماتریکس بر مداخلات زیر تکیه می شود :
♦ آشنایی بیمار و خانواده اش با اعتیاد ، مواد محرک و چگونگی درمان
♦ شناسایی موقعیتهای مشکل آفرین هر بیمار
♦ مهارت های پیشگیری از ایجاد وسوسه ، ولع مصرف و کنترل آنها
♦ مهارت های مدیریت موارد احتمالی لغزش و روشهای پاک ماندن
♦ افزایش توان در برخورد با استرس و ناملایمات
♦ مهارت های زندگی سالم ، نظیر برنامه ریزی ، ارتباط با دیگران ، تفریحات سالم و غیره
♦ افزایش بصیرت فرد نسبت به رفتارهایش و اصلاح مشکلات روانی و رفتاری
♦ مدیریت درمان اختلالات جسمی حاصل از اعتیاد
البته در الگوی ماتریکس علاوه بر دنبال کردن یک برنامه مدون که تمام موارد فوق و بسیاری اهداف درمانی دیگر را شامل می شود ، هدف های زیر نیز در هر جلسه دنبال می گردد :
♦ افزایش ماندگاری بیماران در درمان
♦ دور ماندن از مواد
♦ کاهش وسوسه و میل مصرف
برای هر بیمار در هفته ، آزمایش ادرار انجام می شود و بر اساس نتایج آزمایش و مصاحبه های انجام شده در کل دوره درمان وضعیت پیشرفت بیمار ارزیابی شده و بر حسب این ارزیابی مداخلات لازم انجام می گیرد .

ترک شیشه در مرکز آلومینا به روش ماتریکس توسط  :

دکتر نوید هنربخش روان پزشک، عضو کمیته روان درمانی انجمن روان پزشکی، کارشناس پیشگیری از اعتیاد وزارت بهداشت و مدرس دوره های ترک اعتیاد به روش ماتریکس و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *