ناخواسته باردار شده اید؟ …

قابل ذکر است که این مقاله برای زوجین جوان و بدون تجربه در نظر گرفته شده است و با در نظر گرفتن جامعه اسلامی ایرانی بخش هایی از مقاله با در نظر گرفتن فرهنگ ما تغییر پیدا کرده است.

بارداری ناخواسته

گفتن بارداری ناخواسته شاید یکی از سخت ترین کارهایی است که  در طول زندگی باید انجام دهید مخصوصا زمانی که اصلا منتظر فرزندی نبوده اید و آمادگی اش را چه از لحاظ روحی ومالی  نداشته اید.

در درجه اول قبل از اینکه شریک عشقی خودتان (همسرتان )  را درگیر کنید باید خودتان را برای این تغییر در زندگی آماده کنید .نگرنا نباشیدنگرنا نباشید

1)بهتر است که عجله و شتاب در گفتن بارداری خود به همسرتان نکنید، زیرا درابتدا باید به چگونگی ادامه زندگی وتغییرات همراه با حاملگی همراه با پدر کودک( وجود همسر در زندگی یا بدون او) آماده باشید و ممکن است با واکنش منفی وی نیز روبرو شوید.نگرنا نباشیدناراحتی

2) قبل از گفتن بارداری تان به پدر فرزندتان ( همسرتان) ، بهتراست  مسائلی را برای خود پردازش کنید که آیا تصمیم دارید کودک را نگه دارید یا خیر؟ باید قبل از اطلاع رسانی فکر کنید و به سوالات زیر به خودتان پاسخ دهید، این سوالات می تواند شامل :

آیا او پایبند است ؟

آیا وی تمایل به بهتر شدن دارد؟

می توانید او را  به عنوان شخصی که بخشی از زندگی فرزندتان هم است بپذیرید؟

او تا چه حد می تواند مسئولیت پذیر باشد؟

صحبت کردن

3) هنگامی که شما تصمیم میگیرید با او تماس بگیرید یا پیامکی جهت ملاقات او میدهید ممکن است او فکر کند که در مورد مساله خاصی است که با او کار دارید و ممکن است با شما سرد برخورد کند و آن طور که انتظار دارید با شما برخورد نکند، پس آماده باشید.

تماس گرفتن

4) مستقیم به نکته مد نظر بپردازید و از گریه کردن بپرهیزید وفقط به بروز هیجانات نپردازید،به وی بگوئید که نیاز دارید که با او صحبت کنید و امیدوار هستید که او دعوت شما به یک فنجان قهوه یا چای را بپذیرد.

اگر علت ملاقات را از شما جویا شد بهتر است به صورت تلفنی نگوئید اگراو می پرسد که چرا؟ به او بگویید که شما در شرکت هستید و نمی توانید در حال حاضر صحبت کنید.

 صحبت کردن

5) بعد از دیدن وی ،گفتگوی خودتان را با احوال پرسی ساده شروع کنید، نفس عمیق بکشید و به آرامی شروع به گفتن خبرتان کنید،که چند وقت قبل که ما با هم بودیم یک چیز درست پیش نرفت و …و در آخر از او بخواهید

 که تصمیمش را در این مورد بگوید.

دعوا نکنید

6) برای واکنش های مختلف اماده باشید، وی ممکن است در ابتدا انکار کند که قرار است پدر یک کودک باشد و بعد از پذیرش ممکن است عصبانی شود که منجر به پرخاشگری وی شود و بگوئید که شماهم به خاطر این موضوع متاسف هستید و اگر خواست شما را دوباره ببیند ،این یعنی، خبر خوب برای شما.

التماس نکنید

7) اگر این مساله را پذیرفت شما می توانید در مورد مسائل بیشتری با او صحبت کنید ولی در غیر اینصورت  اصرار به ماندن او نکنید ،بهتر است به او اجازه دهید برود و به زور نخواهید او را نگه دارید زیرا در چنین شرایطی با این وضعیت ،اوضاع بدتر خواهد شد ،فرصت دهید تا بتواند شرایط را برای خود پردازش کند.

منبع:

wikihow

نگرنا نباشید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *