ناتوانی های یادگیری درکودکان

ناتوانی های یادگیری درکودکان

کودک به دلایل متعددی ممکن است نتواند در مدرسه یادگیری خوبی داشته باشد و دچار ناتوانی در یادیگری شود . واژه ناتوانی یادگیری به معنای عقب افتادگی ذهنی یا اختلال عاطفی نیست. چنین کودکانی در فهمیدن و استفاده از اطلاعاتی که از حواس پنج  گانه شان دریافت میکنند مشکل دارند.

کودکانی که ناتوانی در یادگیری دارند مشکلاتی در صحبت کردن، خواندن، نوشتن، محاسبه، مشکل در تمرکز حواس و توجه به مطالب، مشکل در یاداوری و… دارند.

 

همچنین عوامل وراثتی ومادرزادی، عدم رشد عمومی ، ضعف زبان هم از مشخصه های ناتوانی یادگیری است دراین زمینه متخصص گفتاردرمانی یکی از افرادی هستند که میتوانند در زمینه اختلال یادگیری به فرزند شما کمک کند.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

روش های واقع بینانه ای برای کنار امدن با این مشکل پیش بگیرید زیرا ناتوانی یادگیری، مشکلی نیست که یک شبه حل شود .پس اهدافتان را مشخص کنید بر روی نقاط قوت کودک تاکید کنید.

 

به کودکتان کمک کنید تا مهارت های اجتماعی و برخورهای درست را بیاموزد دراین خصوص میتوانید از روانشناس کودک در حیطه رفتاردرمانی و بازی درمانی نیز کمک بگیرید.

کودک دچار اختلال در تمرکز حواس را شناسایی کنید که اغلب از مشخصات زیر برخوردارند:

نمیتوانند یک کار را به پایان برسانند. به حرف های افراد گوش نمی دهند. زود از کارها خسته می شوند.سازمان یابی ندارند. نمی توانند ارام بنشینند. نمی توانند برای مدت طولانی بر روی یک کار تمرکز کنند.مدام می دود و یا از ارتفاعات بالا می رود. باید به طور مداوم تحت نظر باشد دراین خصوص برای رفع بی توجهی آنها میتوانید ازروش غیردارویی نوروفیدبک نیز بهره گیرید.

برای کودکانی که دچارناتوانی در یادگیری هستند بهتراست از تمامی روش های فوق بهره گرفت تا در زمان مشخص کودک بتواند از حداکثر عملکرد خود در حیطه یادگیری بهره گیرد.

 

 

ارائه خدمات گفتار درمانی، رفتاردرمانی و نوروفیدبک در کلیه شعب تهران و کرج 

در حیطه اختلال یادگیری 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *