می توان علت فلج مغزی را در خانواده دنبال گشت؟

 

خانواده درمانی 

دو علامت عمده که در این نوع فلج وجود دارد سفتی عضلات و اندام و دیگری وضعیت حرکتی نا بسامان است ، در موارد شدید شخص مبتلا به فلج مغزی قادر به راه رفتن نیستند و بر توانایی عملکردی فرد به درجات مختلف تاثیر می گذارد و ممکن است فرد دچار ناتوانی فکری ، نابینایی ،ناشنوایی یا صرع باشند.

 

ژنتیک

برخی از عواملی که منجر به فلج مغزی میشود عبارتند از :

خطرات دوران بارداری مانند زایمان زودرس،مشکلات درون رحمی غیر معمول اما به طور کل علت دقیق آن مشخص نیست .

مطالعات دیگر نشان داده اند که می تواند بین خانواده و ایجاد فلج مغزی ارتباط وجود داشته باشد، اما پژوهشگران نروژی دریافته اند که خطرات ناشی از فلج مغزی در اعضای خانواده نیز ممکن است وجود داشته باشد وبررسی هایشان را بر روی دوقلو ها انجام داده اند و میزان بروز فلج مغزی را در طیف گسترده ای از روابط خانوادگی مورد بررسی قرار داده اند حتی بستگان درجه 2 و 3 نیز مورد بررسی قرار گرفتند.

 

نتایج بررسی ها نشان دادند که خطر ابتلا به فلج مغزی در دوقلوها بیشتر بوده است ، فلج مغزی شامل یک جزء ژنتیکی است که با عود قوی در میان اقوام ارتباط دارد.

 

 

 

منبع :

medicalnewstoday


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *