سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

موفقیت در یادگیری با نوروفیدبک-مرکز نوروفیدبک در تهران

موفقیت در یادگیری با نوروفیدبک

 

مغز ما همیشه می تواند پردازش محرک های ویژه ای را تضمین کند. نوسان آلفای نواری جریان اطلاعات را در مناطق خاص مغز تنظیم می کند تا ظرفیت های پردازش محرک های جدید آزاد شود.

دکتر هوبرت دینز از موسسه نوروفارماتیک و گروه مغز و اعصاب در Bergmannsheil توضیح می دهد:

زمان دقیق نوسانات آلفا به شدت به عملکرد در وظایف شناختی و آزمایش های درک شناختی مرتبط است.

 

موفقیت در یادگیری با نوروفیدبک-مرکز نوروفیدبک در تهران

تا کنون، مشخص نشده است که آیا نتایج یادگیری نیز می تواند تحت تاثیر نوسانات آلفا قرار گیرد.

به منظور روشن شدن این موضوع ، تیمی که شامل هابرت دینز، ماریون بریوودد و ماری سی کریگر نیز هستند، افراد جوان سالم را به چگونگی تنظیم نوسانات آلفای خود به بالا یا پایین آموزش دادند.

افکار و احساسات بر روی نوسانات تاثیر می گذارد

برای دو روز متوالی، افراد آزمایشی با نوروفیدبک شناخته می شود نوروفیدبک آموزش دیدند و طی آن، بازخورد واقعی سیگنال مغز خود را به صورت رنگ بر روی صفحه نمایش کامپیوتر دریافت کردند.

ماریون بریوودد توضیح می دهد:  “که شرکت کنندگان قادر به یادگیری افکار یا احساساتی بودند که می توانستند برای تقویت یا کاهش نوسانات آلفا در مناطق پردازش لمسی در مغز استفاده کنند.”

پس از این، انگشت اشاره راست  شرکت کنندگان به مدت 20 دقیقه تحریک الکتریکی شد.

این فرآیند یادگیری قشر را تحریک می کند و حس لمس را بهبود می بخشد.

ارائه خدمات تخصصی نوروفیدبک – بیوفیدبک برای کودکان و بزرگسالان 

این فرایند مستقل از تجربه، انگیزه یا توجه قبلی است و بنابراین یک تحقیق بسیار کارآمد از اصول اولیه یادگیری را امکان پذیر می سازد.

شرکت کنندگان که توانستند نوسانات آلفا خود را به طور موفقیت آمیز تقویت کنند، به طور خاص بهبود یافته حس لمس خود را تجربه کردند.

در مقابل، شرکت کنندگان که نوسانات آلفای خود را کاهش دادند به طور کلی در نتیجه تحریک بهبود نیافتند.

این فرآیند را می توان با توزیع منابع نورونهای هدفمند توضیح داد.

نوسانات آلفای قوی ، پردازش اطلاعات را کاهش می دهد و بسیاری از منابع عصبی را که برای اطلاعات مهم ورودی در دسترس هستند آزاد می کنند.

هوبرت دینس نتیجه می گیرد:

“آموزش آلفا با روش نوروفیدبک می تواند وسیله ای برای افزایش موفقیت یادگیری در زمینه های روزمره، توانبخشی یا بالینی باشد” .

 

منبع

روانشناس و نوروتراپیست

مریم عبداللهی 

روانشناس و مشاور کودک 

نوروتراپیست

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: