معایب تعدد روابط عاشقانه قبل از ازدواج

 

شاید این جمله را زیاد شنیده باشید که ماهی در دریا زیاد است و می توانید از ماهی های زیادی استفاده کرد و اگر ماهی از دست آدم فرار کرد می توان یک ماهی دیگری را گرفت.
اما یک مطالعه نشان داده است که ماهی بیشتر گرفتن به احتمال زیاد می تواند پایان یک ازدواج شاد باشد و فرد دیگر نتواند یک ازدواج شادی را داشته باشد.
البته با توجه به نوع فرهنگ و منطقه این مساله متفاوت بوده و گاهی تجربه بیشتر ،می تواند بهتر باشد.
ولی در این مطالعه که توسط اتنلی و همکار او بنام اسکات در دانشگاه دنورکه بر روی روابط زناشویی در سنین 34-18 سال انجام شده است و به عنوان بخشی از یک پروژه ملی ازدواج در ویرجینیا در آمریکا انجام شده است نشان داده شده که سابقه روابط متعدد قبل از ازدواج می تواند ازدواج ناپایدار و ناسالمی در پی داشته باشد.

 

رابطه عاشقانه

اما واقعا چرا این اتفاق می افتد؟

محققان دلیلی را که برای این سوال پیدا کرده اند این است:
” شرکای بیشتر تجربه بیشتر و چنین تجربه هایی نا خواسته باعث مقایسه با همسر فعلی فرد در تمام قسمت ها مخصوصا مهارت های جنسی،جذابیت های فیزیکی و توانایی های ارتباطی میشود و همین امر منجر به پائین آوردن کیفیت ازدواج و زندگی زناشویی میشود”.
البته باید این موضوع را مد نظر داشت که تولد نوزاد در چنین وضعیتی و در چنین خانواده ای می تواند استرس را به ازدواج اضافه کند و تولد نوزاد راه حل این موضوع نیست.

 

منبع:

MNT

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *