مصرف کوکائین = مخل قسمت پیش بینی کننده

 

کوکائین

 

در مطالعه جدید که محققان در بیمارستان مونت سینای انجام دادند نشان دادند که در بررسی دو گروه از افراد مصرف کننده کوکائین و افراد سالم با استفاده از سیستم پاداش و فقدان متوجه شدند که این دو گروه در حین انجام بازی ها و برد و باختشان در گروهی که از کوکائین استفاده می کردند قدرت پیش بینی برد و پاداش را نداشتند و نمی توانستند درک کنند که می برند یا می بازند .

 

دانشمندان در این پژوهش دریافتند که سیگنال های RPE مغز معتادان به کوکایین در مقایسه با افراد سالم نسبت به پاسخدهی به پیامدهای منفی و شکست در بازی ناتوان تر است.

 

دانشمندان بر این عقیده اند که سیگنال های RPE کلید اصلی در کمک به افراد است تا از اشتباهات گذشته عبرت بگیرند و بتوانند رفتارشان را هماهنگ با پیامدهای مطلوب تغییر دهند.

 

سرپرست این مطالعه می گوید:” این مطالعه نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات سوء مصرف مواد دچار نوعی نقص در توانایی پیش بینی و افتراق بین پیامدهای مورد انتظار با پیامدهای منفی ناخواسته هستند.

 

این در حالی است که این توانایی پیش بینی برای یادگیری از گذشته و تصمیم گیری در آینده ضروری است.

 

 

منبع :

www.thefix.com

 

[divider]

ترک انواع مواد مخدر به صورت دارویی و غیر دارویی بدون بستری در مرکز تخصصی آلومینا

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x