مشکلات شناختی و داروها

 

هنگامی که شما برای درمان نزد درمانگرتان می روید همواره از شما درباره داروهای مورد استفاده تان می پرسد. زیرا می خواهد بداند که مشکلاتی که مطرح می کنید ناشی از اثرات داروها است یا خیر و اینکه داروهای در حال استفاده تان چه اثراتی در شما گذاشته است. البته این بدین معنی نیست که همه درمانگرها ( چه پزشک و چه روانشناس) از اثرات همه داروها به خوبی مطلع هستند. اما همواره در میان داروهای مصرفی نکات خاصی وجود دارد.

همان طور که همه ما می دانیم مخدرها اثرات بدی بر روی مغز می گذارند. باید بدانیم که بعضی از داروها نیز اثراتی مشابه با آن ها دارند و هنگامی که در نسخه هایی بیش از حد معمول مصرف می شوند و یا با مواد دیگر ترکیب می شوند ممکن است روی مغز اثراتی بگذارند. و مشکلات حافظه، سرگیجه و سلب قدرت تفکر را به وجود آورند. لیستی از داروهایی که روی مغز اثر گذارند شامل:

 

داروهای ضد حساسیت، از جمله آنتی هیستامین ها از قبیل بنادریل و Claritin
داروهای ضد اضطراب مانند والیوم و زاناکس
آنتی بیوتیک ها مانند CIPROوLevaquin
داروهای ضد افسردگی مانند پروزاک و Lexapro
داروهای فشار خون مانند Zestril وProcardia
کمک های خواب مانند Ambien

 
داروها و مشکلات شناختی

 

 

 

اگر شما در حال استفاده از یکی از این نوع از داروها هستید و در حال تجربه مشکلات شناختی نیز هستید، بهتر است با پزشک خود در مورد تعویض این داروها صحبت کنید. خوشبختانه مشکلات حافظه و تفکر و تمرکز با قطع داروها نیز از بین می رود. با این حال اطمینان قطعی درباره اثرات این داروها وجود ندارد و ممکن است داروهایی که برای فردی مشکلات شناختی به وجود می آورد برای فرد دیگری مشکلی پیش نیاورد.

 

 

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *