مشکلات دوران بارداری

تهوع واستفراغ صبحگاهی

تهوع واستفراغ صبحگاهی در سه ماهه اول را می توان با مصرف غذای پرکربوهیدرات مانند نان برشته، کراکر یا شیرینی خشک تخفیف داد. از مصرف غذاهای سرخ شده و چرب باید پرهیز شود. به جای سه وعده غذا در روز بهتر است چندین وعدۀ کوچک غذایی مصرف نمود. مایعات همراه با غذا نوشیده نشود بلکه در فاصلۀ بین وعده های غذایی صرف شود. تا حد امکان بوهای تند غذاها یا هنگام پختن غذا حذف شود.

یبوست

یبوست مشکل عمومی اواخر بارداری است. فشار رحم بزرگ شده بر کولون یکی از دلایل آن است. هورمونهای جفت که اثر آرام کننده بر عضلات لوله گوارش دارند نیز در بروز یبوست نقش دارند. با مصرف بیشتر مایعات، میوه ها و سبزیهای خام، غلات و نان سبوس دار و داشتن برنامۀ منظم فعالیت بدنی، یبوست قابل اجتناب است.

مشکلات دوران بارداری

ویار غذایی

بعضی از خانم ها در دوران بارداری نسبت به بعضی مواد غذایی ویار پیدا می کنند. هیچ دلیلی وجود ندارد که ویار بعلت نیاز تغذیه ای خاصی پدید می آید. ارضای اینگونه ویارها به شرط اینکه در مصرف متعادل انواع مواد غذایی تداخل ایجاد نکند، ضرری نخواهد داشت.

خوردن مواد غیر غذایی

بعضی از زنان باردار، بخصوص در برخی گروه های قومی و مناطق جغرافیایی، انواعی از مواد غیرغذایی مانند خاک رس، گچ، خاکستر سیگار، یخ و نشاستۀ لباسشویی می خورند. خوردن اینگونه مواد غیر طبیعی که ارزش غذایی ندارند یا ارزش غذایی شان کم است بنام Pica  شناخته می شود. دلیل این ویارهای غیر معمولی مشخص نیست. به چند نکته در مورد خوردن مواد غیر غذایی باید توجه شود : ممکن است مواد غیرغذایی به جای موادغذایی خورده شود، مواد غیرغذایی معمولاً با جذب مواد مغذی تداخل می کنند، موادی مانند خاک رس می توانند انسداد روده ایجاد کنند، مصرف گچ اندود دیوار یا خوشبوکننده های هوا می توانند واکنش های سمی بوجود بیاورند

کلینیک آلومینا، پیشگام در خدمات تغذیه و ارائه انواع رژیم ها

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x