مشاوره های غیر حضوری مکمل درمان حضوری است یا خیر؟

درمانمشاوره های غیر حضوری مکمل درمان حضوری است یا خیر؟

 

در یک مطالعه ی جدید، محققان روانشناسی، به این نتیجه رسیده اند که،جلسات در مانی مبتنی بر وب ،موثرتر از مشاوره های چهره به چهره(حضوری) می باشد.

 یافته ها ی محققان بالینی دانشگاه زوریخ، نشان می دهد که 3 ماه بعد از درمان ،بیمارانی که به شکل آنلاین مشاوره های درمانی خود را دریافت می کردند، کمتر رنج می برند و با توجه به گزارشها ،نسبت به کسانی که به شیوه های مرسوم( حضوری) درمان می شده اند، پیشرفت قابل مقایسه ای داشته اند.

در این بررسی، 6 درمانگر و 62 مراجع حضور داشته اند،که اکثر این مراجعان از افسردگی متوسط رنج می بردند. بیماران به شکلی تصادفی به دو گروه تقسیم شدند  و یک گروه، شیوه ی درمان حضوری و گروه دیگر به شیوه ی اینترنتی تحت درمان قرار گرفتند.

گروه ها درطول 8 جلسه تمرینات درمان رفتار شناختی را که می توانست به  شکل شفاهی و مکتوب باشد،دریافت کردند.

بیماران گروه درمان اینترنتی، یک وظیفه مکتوب ازقبل تعیین شده را در هر جلسه باید انجام می دادند، مانند: بیان تصورات منفی درباره ی خودشان.

به گفته ی سرپرست تحقیق : آندریاس مارکر« در هر دوگروه، مقدار افسردگی به میزان قابال توجهی کاهش یافت. اما در53 درصد ازگروه درمان به شیوه ی آنلاین، در مقایسه با 50 درصد گروه درمان حضوری، علائمی از افسردگی باقی نمانده بود.

بعلاوه، 3 ماه بعد از اتمام درمان ،از مزایای درمان اینترنتی این بود که 57 در صد این بیماران در مقایه با 42 درصد گروه درمان حضوری، هیچ گونه علائمی از افسردگی را نشان ندادند.

در هر گروه طبق نظر سنجی برای رضایت از درمان، 96 در صد گروه اینترنتی در مقابل 91 در صد گروه حضوری از درمان رضایت داشته اند.

آندریاس مارکر، همچنین می گوید، بر اساس شواهد: خدمات روان درمانی به شکل آنلاین می تواند یک مکمل بسیار خوب برای مراقبت های درمانی  باشد.

 

منبع

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *