محرک های شبه آمفتامین در مکمل های غذایی

مکمل

 

در ژانویه سال 2014، سازمان غذا و داروی آمریکا یک مطالعه ای که بیش از 2 سال به طول انجامید محرک های شبه آمفتامینی که در تعدادی از مکمل های غذایی استفاده می شود را شناسایی و منتشر کرد.

 

مطالعه به رهبری یک محقق از دانشکده پزشکی هاروارد در کمبریج انجام شده و در مجله دارویی و تجزیه و تحلیل پزشکی منتشر شده است ، این مطالعه نشان داد که 9 مورد از21 مکمل های غذایی که برای کاهش وزن، بهبود عملکرد شناختی و یا افزایش عملکرد ورزشی حاوی عصاره ای به نام اقاقیا می باشند به بازار عرضه شده است شبه آمفتامینی می باشند .

 

شبه آمفتامین یک ترکیب مصنوعی نزدیک به آمفتامین است. اگرچه ایمنی این ماده در انسان آزمایش نشده است و مطالعات فقط در گربه ها و سگ  افزایش فشار خون و ضربان قلب را نشان داده اند و می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را در انسان هم به بار آورد.

 

 

منبع :

medicalnewstoday

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x