متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی :معجزه را به چشم ببینید!!

متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی

متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی

در صورتی که خود یا اطرافیانتان تا به حال به مشکلاتی از قبیل سکته،پارکینسون؛ مشکلات استخوان و مفاصل دچار شده اید ، به خوبی درک می کنید که این عوارض چه اختلالی در زندگی تان ایجاد می کنند.

مرکز فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر تمام این مشکلات و عوارض شما را به خوبی درک کرده و تلاش دارد که بهترین ها را به شما ارائه کند.

با متخصصین و پزشکان شایگان مهر با درد خداحافظی کنید.جهت کسب اطلاع و اخد نوبت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید

نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی با افرادی که صرفا به کار فیزیوتراپی مشغول هستند تفاوت های عمده ای دارد.

متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی
متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی

پیش از هر چیز باید ذکر کرد که چنین شخصی در رشته ی فیزیوتراپی و توانبخشی دوره ی تخصص خود را گذرانده است .

در وهله بعد ،وی می تواند برنامه درمانی شما را تنظیم کرده و بهترین تمرینات را بریتان در نظر بگیرد.

چه انتظاری می توان از بهترین متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی داشت

فیزیوتراپیست در تمام مراحل بهبود به شما کمک خواهد کرد ،از تشخیص اولیه گرفته تا مراحلی که در طول آن از پیشرفت بیماری جلوگیری شده و به بازگرداندن توانایی شما کمک می کند.

ممکن است فیزیوتراپی به تنهایی انجام شود یا این که به همراه دیگر درمان ها به بیمار ارائه شود.

برخی از بیماران توسط پزشک خود به یک مرکز فیزیوتراپی ارجاع داده می شوند و برخی دیگر خود به دنبال درمان عارضه شان می روند.

راهی که در نهایت به یک فیزیوتراپیست منتهی شده باشد اهمیت چندانی ندارد.بلکه باید بدانید که چه انتظاراتی می توان از متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی خود داشت :

 • معاینه فیزیکی و ارزیابی از جمله بررسی سابقه خانوادگی و هم چنین عملیات های آزمایش برداری خاصی از جمله ارزیابی ژست ایستادن؛ حرکت و قابلیت انعطاف پذیری و هم چنین قدرت عضلات و مفاصل برای حرکت کردن
 • تشخیص عارضه در مطب و هم چنین برنامه ریزی برای درمان کوتاه مدت و بلند مدت برای دست یابی به اهداف درمانی
 • برنامه درمانی فیزیوتراپی که بر اساس تشخیص و ارزیابی پزشک تنظیم می شود

دریافت دستورالعمل های شخصی برای بیمار که بتواند به تنهایی و در خانه تمرینات فیزیوتراپی خود را انجام داده و عملکرد این شکل از درمان ، موثرتر شود.

متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی
متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی

فیزیوتراپیست می توانند انواع و اقسام عارضه های پزشکی را بر اساس تخصصش درمان کند

برخی عارضه هایی که می توان از طریق فیزیوتراپی آن ها را درمان کرد :

 • عارضه های قلبی و عروقی مانند بیماری انسداد وخیم ریه ها ؛کیستیک فیبروز؛ و انفکاتورس
 • دست درمانی برای عارضه هایی از جمله سندروم تونل کارپال و قلاب انگشتان
 • ناهنجاری های عضلانی استخوانی مانند کمردرد، پیچ خوردگی پا،اختلالات مفصلی
 • عارضه های نورولوژیکالی مانند سکته،آسیب های ستون فقرات،بیماری پارکینسون،مولتیپل اسکلروسیس،عدم عملکرد صحیح وستیبولار و آسیب های مغزی ناشی از ضربه
 • عارضه های کودکان مانند رشد همراه با تاخیر،فلج مغزی و دیستروفی عضلانی
 • آسیب های ناشی از ورزش مانند در رفتگی و آرنج تنیس بازان
 • سلامت زنان و عدم عملکرد رحم مانند بی اختیاری ادرار

منافع فیزیوتراپی

بسته به دلیل انجام گیری این شیوه درمانی، ممکن است منافع فیزیوتراپی شامل موارد زیر باشد :

 • کنترل و مدیریت درد و کاهش نیاز به مصرف مسکن ها
 • اجتناب از انجام عمل جراحی
 • بهبود توانایی و قدرت حرکت
 • بهبود از آسیب و تروما
 • بهبود یافتن از سکته یا فلج
 • پیشگیری از افتادن و سقوط
 • بهبود یافتن تعادل و بالانس
 • کنترل مشکلات پزشکی ناشی از بالا رفتن سن

یک متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی به شما کمک خواهد کرد که با استفاده از تمرینات ورزشی بخش های خاصی از بدن را قوی کرده و به این ترتیب به شیوه ی جدید از عضلات خود استفاده کنید.

علاوه بر این پزشک متخصص،دستورالعمل هایی را برای بیمار تجویز خواهد کرد که با به کار بردن آن ها می توان به حصول نتیجه ی بهتر امیدوار بود

دکتر فیزیوتراپیست

امروزه متاسفانه افراد بسیاری وجود دارند که از بیمارانی که به چنین مشکلاتی دچار هستند سوءاستفاده کرده و بدون این که در این زمینه متخصص و خبره باشند، به درمان آن ها مشغول شده و همین مسئله منجر به بروز آسیب های جدی و خطرناکی می شود.

مرکز فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر بارها شاهد این بوده است که افرادی به آن جا مراجعه کرده و گفته اند که متاسفانه قربانی چنین مسائلی بوده اند.به همین خاطر اولین نکته ای که یک دکتر فیزیوتراپی برای شما باید انجام دهد این است که این اطمینان خاطر را به وجود آورد که کارت نظام پزشکی در اختیار دارد و به طور ویژه ای برای این کار آموزش دیده است.

متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی
متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی

فیزیوتراپی در منزل

یکی دیگر از خدماتی که در مرکز فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر انجام می شود، ارسال فیزیوتراپیست های ماهر و خبره به منزل بیماران است.به این ترتیب علاوه بر ارائه خدماتی نوین ،دردسرهای آمدن به مطب را نیز برای بیمار کم کرده است .

شما می توانید به سادگی با این مجموعه تماس گرفته و درخواست فیزیوتراپی در منزل داشته باشید.به این ترتیب متخصصان و پزشکان ما به منزل شما آمده و بهترین درمان ها را برای شما به کار خواهند گرفت.

بهترین مرکز فیزیوتراپی

پیش از این که برای انجام این شیوه ی درمانی اقدام کنید ، بهتر است که بهترین مراکز را انتخاب کرده و درباره آن ها تحقیقاتی خوبی به عمل آورید.

مرکز فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر سال هاست که در زمینه درمان عارضه های مختلف مشغول به کار بوده است و تجارب بسیار خوبی در این زمینه دارد.علاوه بر این رفتار حرفه ای و صمیمانه پرسنل این مجموعه مهر تایید دیگری بر این است که بهترین ها در این مرکز به بیمار و همراهان وی ارائه خواهد شد.

در این مجموعه علاوه بر حضور متخصصین مختلف فیزیوتراپی، شما می توانید از بهترین ارتوپد در تهران نیز بهره مند شده و در صورتی که تصمیم به جراحی داشتید ،جلسه ی مشاوره ای با وی ترتیب دهید.

همه چیز در این مرکز درمانی در بهترین حالت خود قرار دارد و به همین دلیل توصیه می کنیم به خاطر حساسیت بیش از حد عارضه های فیزیکی به هر مرکزی اعتماد نکنید و بهترین ها را درخواست کنید.

امیدواریم که این مطلب در جهت پیدا کردن بهترین متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی برایتان مفید بوده باشد.

ایام به کام

مترجم و محقق : ندا ناصری

بیشتر بدانید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *