لکنت زبان کودکان

%d9%84%da%a9%d9%86%d8%aa-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86

بسیاری از کودکان بین سنین 2 تا 5 سال دچار لکنت زبان می شوند و هجاهای خاصی از لغات و عبارات را تکرار می کنند یا آنها را طولانی تر بیان می کنند و یا برخی هجاها توقف کرده و هیچ صدایی تولید نمی کنند. در بسیاری موارد لکنت زبان تا سن 5 سالگی به خودی خود برطرف می شود و گاهی نیز مدت ها طول می کشد.

هیچ درمانی برای لکنت زبان وجود ندارد، اما روش های درمانی موثری وجود دارند که به کودک کمک می کنند.

چه عاملی باعث لکنت زبان می شود؟

متخصصان تصور می کنند که عوامل مختلفی باعث لکنت زبان کودک می شوند، از جمله:

  • ژنتیک: حدود 60 درصد افرادی که دچار لکنت زبان هستند، دارای سابقه لکنت زبان در بین اقوام نزدیک خود می باشند.
  • دیگر مشکلات تکلم و زبانی یا تاخیر در رشد مهارت ها
  • تفاوت در پردازش زبان در مغز: افرادی که دچار لکنت می شوند زبان را در بخش متفاوتی از مغز پردازش می کنند و به این ترتیب در تعامل بین پیغام های مغز و عضلات و بخش های بدن مشکلاتی رخ می دهد.
  • افزایش سطح فعالیت یا سطح فعالیت بالا
  • سرعت بالا در تکلم

علائم اولیه لکنت زبان

اولین علائم لکنت زبان در سنین 18 تا 24 ماهگی بروز می کند. در این سن دایره لغات کودک به طور ناگهانی افزایش می یابد و کودک سعی می کند با قرار دادن کلمات در کنار هم جمله سازی کند. لکنت زبان کودک برای والدین ناراحت کننده و مایوس کننده می باشد، اما به هرحال در این سن طبیعی است. صبور بودن در این مراحل اهمیت بسیاری دارد.

یک کودک ممکن است چند هفته یا چند ماه دچار لکنت باشد و این مشکل معمولا متناوب است. اکثر کودکانی که قبل از 5 سالگی دچار لکنت می شوند، بدون نیاز به مداخله و درمان به مرور بهبود پیدا می کنند.

با این حال اگر لکنت زبان کودکتان مداوم است و به مرور بدتر می شود و با حرکات بدن و صورت همراه می باشد، لازم است به گفتار درمان مراجعه شود. 3 سالگی بهترین سن برای مراجعه به پزشک می باشد.

در ادامه :لکنت زبان در مدرسه

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *