لکنت به طور معمول چه زمانی شروع می شود؟

اختلال تکلم

سن شروع لکنت زبان

احتمال ابتلای کودک به لکنت بین سنین 2 تا 4 سالگی بیش از سایر سنین است و بعد از این سن، به تدریج تا سن 12 سالگی این احتمال کاهش می یابد.

لکنت اغلب به شکل تدریجی در زمانی که کودک با سرعت زیادی در حال کسب و یادگیری زبان است، شروع می شود. لکنت به ندرت پیش از این که کودک بتواند عبارتی معنی دار و کوتاه بگوید، شروع می شود. در حقیقت بیشتر کودکانی که لکنت می کنند، مدتی از جمله سازی استفاده کرده اند.

بیشتر افرادی که لکنت می کنند، پیش از 5 سالگی مبتلا به لکنت شده اند معمولاً افراد بعد از 12 سالگی مبتلا به لکنت نمی شودند. مگر این که دچار سانحه مغزی شده باشند.

بنابراین لکنت حقیقتاً یک مساله رشدی مربوط به دوران کودکی است و با شروع علایم والدین باید از مشاورات یا درمان مستقیمی که توسط گفتار درمان ارائه می شود، استفاده کنند.

[divider]

 الهام معصومی

گفتار درمانگر و متخصص درمان اختلالات یادگیری و گفتاری در کودکان و بزرگسالان

دپارتمان گفتار درمانی و اختلالات یادگیری کلینیک آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - لکنت به طور معمول چه زمانی شروع می شود؟

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: