سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

علت و درمان اختلال بی قراری پا

بی قراری پا

 

علت دقیق بی قراری پا در شب و یا در روز به طور کامل شناخته نشده است . اغلب موارد به طور مستقل از فرآیندهای بیماری دیگر رخ دهد. این مسلم است که این شرایط اغلب باعث بی خوابی میشود .

 

برخی تحقیقات نشان می دهند که  بی قراری خواب ممکن است توسط دیگر اختلالات خواب ایجاد شود و به حد قابل توجهی در بسیاری از موارد آپنه خواب دیده میشود.

 

بسیاری از شرایطی که بیماران مبتلا به :

بیماری مزمن کلیوی (کلیه)

میلوپاتیهای (شرایط نخاع)

نوروپاتی محیطی

آمیلوئیدوز (اختلال متابولیک اندام ها و بافتی)

بیماری دیابت

کم خونی و کمبود هموگلوبین مربوط

فقر آهن

کمبود ویتامین B12

بیماری مزمن ریوی

لوسمی

آرتریت روماتوئید (RA)

فیبرومیالژیا

سندرم SPS

سندرم نورومیاتونی

کره هانتینگتون

اسکلروزیس آمیوتروفیک جانبی (ALS)

برخی از داروها از جمله:  لیتیوم و داروهای ضد افسردگی  نیز ممکن است منجربه به این اختلال شوند البته قطع داروهای ضد تشنج، بنزودیازپین ها، باربیتورات ها نیز ممکن است باعث شوند.

 

درمان :

به طور کل 3 طبقه از داروها هستند که می توانند به درمان بی قراری پا در شب و در روز کمک کند آنها عبارتند از :

بنزودیازپین ها ، داروهای مربوط به درمان پارکینسون و داروهای نارکوتیک.

از بنزودیازپین ها ، کلونازپام می تواند باعث خواب بهتر در فرد شود و به بهبود علائم کمک کند اما اگر فرد علاوه بر بی قراری پا دچار انسداد تنفسی نیز باشد این دارو آن را بدتر میکند.

داروهایی که برای درمان پارکینسون به کار می روند برای درمان بی قراری پا در روز بسیار موثر است اینها عبارتند از : لوودوپا / کاربی، بروموکریپتین ، پری گلاید ، سلجیلین

 

 

منبع :

healthcommunities

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: