آیا می دانستید ما آدم ها شب ها بدجنس تر می شویم؟!!

صبح ها انسان ها مهربان تر هستند.

تا حالا دقت کردید صبح ها اهمیت دادن به رژیم غذایی و پایبندی به آن نسبت به آخر شب راحت تر است؟ ظاهرا همه ما سهم مشخصی از قدرت اراده در روز داریم که تا پایان روز این مقدار تخلیه می شود و در نتیجه مقاومت در برابر وسوسه های شبانه را برای ما سخت می کند.

محققان به بررسی بیشتر این مسئله پرداختند و سعی دارند بدانند که آیا این پدیده در مورد مسائل اخلاقی هم درست است یا خیر. این بررسی روی تعدادی شرکت کننده انجام شده و از آنها خواسته شد آزمون های مختلفی را در صبح یا بعد از ظهر انجام دهند؛ به علاوه این شرکت کننده ها باید کلمات ناقصی را با حروف کامل می کردند که البته به دو روش می توانستند این کلمات را کامل کنند و هر روش دارای معنای مجزایی بود. در این آزمون شرکت کننده ها می توانستند در یک بازی شرکت کنند و با تقلب پول بیشتری به دست آورند.

همانطور که پیش بینی می شد، شرکت کننده ها در انتهای روز و در بعد اط ظهرها پایبندی کمتری به اخلاقیات داشتند. شاید کمی خنده دار به نظر برسد، اما تمام شرکت کننده ها پس از اتمام آزمون ها و باز گشت به خانه این پیغام را داشتند: دفعه بعد که در مقابل وسوسه قرار می گیرید (وسوسه اخلاقی یا نادیده گرفتن رژیم غذایی)، سعی کنید روی آن بخوابید، اراده شما صبح ها قوی تر است.

تاثیر زمان بر روی رفتارهای غیراخلاقی

آیا مردم در هنگام صبح نسبت به بعد از ظهر وجدانی تر و اخلاقی تر عمل می کنند؟ تصور می شود که تجربه های عادی و غیرعادی که مربوط به زندگی روزمره می شوند، می توانند بر روی میزان مقاومت فرد در برابر وسوسه های اخلاقی تاثیر گذاشته و میزان آن را کاهش دهند. در مجموعه ای از چهار آزمایش که در این باره انجام شد، دانشجویان مقطع کارشناسی و همچنین تعدادی از بزرگسالان (به عنوان شرکت کننده های این آزمایش ها) در هنگام صبح کمتر از هر زمان دیگری درگیر مسائل و رفتارهای غیر اخلاقی (به عنوان مثال دروغ گویی یا تقلب) در کار خود شدند. این ویژگی صبحگاهی تحت مسائل روزانه تا بعد از ظهر کاهش پیدا کرد. به علاوه تاثیر زمان در روز بر روی اخلاقیات در افرادی که کمتر به اخلاقیات اهمیت می دادند، قوی تر بود. این یافته ها یک عامل ساده و در عین حال خیلی مهم (زمان در روز) را نشان داد که می تواند پیامدهای اخلاقی مهمی داشته باشد.

[toggle title=”گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!” state=”open” ]ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی مغز و اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی به شما کمک می کنند. همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما  از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

  • پزشکان ما با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که اقدامات اضافی تشخیصی و درمانی انجام نمی شوند و در نتیجه هزینه های دریافتی در این مرکز از مراکز مشابه بسیار ارزان تر است.
  • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند. اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند.
  • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است و معمولا شمارا از نیاز به مراجعه به مراکز متعدد و متفرقه بی نیاز می کند.
  • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
  • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com (مرجع بزرگ و رایگان اطلاعات پزشکی کشور مجهز به سیستم های ویزیت مجازی، تست های سلامت، داروشناسی، دانشنامه بیماری ها و هزاران صفحه اطلاعات پزشکی رایگان)

www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی و پوست کشور با معرفی برترین مراکز پوست و لیزر در کشور)

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.[/toggle]

[button color=”blue” size=”medium” link=” http://blogs.discovermagazine.com/seriouslyscience/2013/11/05/influence-time-day-unethical-behavior/#.WVibwoSGPIV” target=”blank” ]لینک منبع[/button]

نگارنده و محقق: سمیه محمدی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *