شیوه های نوین مبارزه با داروهای اعتیاد آور

تجویز دارو و بررسی نسخه پزشک به صورت الکترونیکی
تجویز دارو و بررسی نسخه پزشک به صورت الکترونیکی

افرادی که مسئولیت چک کردن و بررسی نسخه های دستنویس پزشک را دارند این توانایی را دارند که با تماس با داروخانه از نسخه کردن پر توسط آن داروخانه مشخص اطمینان پیدا کنند. کنترل الکترونیکی نسخه های پزشکی می تواند از تجویز غیر قانونی داروها و مصرف خودسرانه داروها جلوگیری کند. راه حل اصلی برای جلوگیری از این رخداد می تواند این نکته باشد که بیماران مبتلا به دردهای مزمن طولانی مدت یا سرطلانی را با نسخه های متعدد پزشکی بمباران نکنیم؛ بعبارت دیگر پزشکان باید دارویی تجویز کنند که بیشترین تاثیر را در درمام بیمار و بیماری دارد.

نقش نسخه الکترونیکی در کنترل مصرف داروها

 

دارو

امروزه سازمان ها و شبکه های سلامت از نقش نسخه الکترونیکی در کنترل مصرف داروها پشتیبانی و حمایت می کنند، زیرا افزایش نشخه های دستنویس جعلی جلوگیری می کند.

در سال 2008، مجلس شورای ملی مینیسوتا  به منظور افزایش سودمندی و بالابردن کیفیت سلامت افراد، دستور اجرای الکترونیکی کردن نسخه های دارویی را صادر کرد. حکم صادره بدین صورت بود که از داروخانه و پزشکان خواسته شد تا اطلاع ثانوی داروها را به صورت الکترونیکی تجویز کنند. همین فرآیند در نیویورک آمریکا صورت گرفت، با این تفاوت که سازمان ها به چگونگی توزیع و پخش دارو در بازار نیز کنترل داشتند؛ بدین صورت که پزشکان و داروخانه پیش از نسخهنوشتن یا تجویز دارو ابتدا از برنامه کنترل نسخه های پزشکی مشاوره گرفته و در صورت تایید برنامه، اقدام به پذیرش دارو می کردند. البته این پروسه آزمایشی چه برای داروهای کنترل شده و چه داروهایی که هنوز مورد ارزیابی قرار نگرفته اند، قابل استفاده است. برنامه فوق الذکر این قابلیت را برای داروخانه ها و پزشکان فراهم می کند تا از میزان داروی مصرفی، اعتبار نسخه و غیره اطمینان حاصل کنند.

البته به خاطر داشته باشید که ملزومات بیشتری برای تولیدکنندگان داروها تا داروخانه و پزشکان برای تجویز دارو به صورت الکترونیکی وجود دارد، اما سازمان ها انتظار دارند تا پایان سال 2015 میزان دسترسی افراد به این سامانه به بیش از 400 درصد برسد.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «شیوه های نوین مبارزه با داروهای اعتیاد آور»

  1. باسلام ، لطفا بفرمائید چطور میشه تحت درمان اعتیاد توسط درمانگران کلینیک شما قرار گرفت ، با توجه به اینکه ساکن اهواز هستم ؟

    1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

      باسلام. با شعبه اهواز ما تماس بگیرید. در قسمت “تماس با ما” سایت تلفن شعبه اهواز موجود است. اگر قصد آمدن به تهران را دارید برای دکتر محمدرضا قاسم زاده در شعبه آزادی نوبت ویزیت تهیه فرمایید. با سپاس.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *