شیوه های نوین مبارزه با داروهای اعتیاد آور

شیوه های نوین مبارزه با داروهای اعتیادآور

 داروهای اعتیاد آور

همواره این جمله را به یاد داشته باشید: تا زمانی که زندگی هست، امید هم هست. در واقع، هنوز کور سوی امیدی برای مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر و ریشه کن کردن این بیماری از روی زمین وجود دارد. گزارشات بدست آمده از مراکز کنترل بیماری و پیشگیری در سال 2013 نشان می دهد که میزان مرگ و میر بر اثر مصرف و تجویز داروهای آرامبخش تا 5 درصد در سال 2012 کاهش پیدا کرده است، با توجه به اینکه این میزان کاهش ابتدا در سال 1999 رخ داد و این مطلب کاملا مغایر با خبر افزایش سه برابر مصرف و تجویز داروهای آرامبخش از سال 2001 تا 2011 در ایالات متحده آمریکا است.

وزرات بهداشت و درمان در حال انجام  برنامه ریزی های دقیق و ساماندهی شده برای مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر به طرق زیر هستند:

 • ارائه آموزش ها و دستورالعمل های لازم به متخصصان بهداشت برای افزایش آگاهی آنها در ارتباط با تجویز داروها
 • افزایش مصرف نالوكسن كه در درمان مسموميت از مواد مخدر به كار مي رود
 • افزایش مصرف روش های درمانی-دارویی ( کاربرد انواع داروها همراه با مشاوره های روان درمانی، رفتار درمانی به منظور جلوگیری از مصرف مواد مخدر

 

یکی دیگر از عوامل موثر در کاهش مرگ و میر ناشی از مصرف و تجویز داروهای آرامبخش مممکن است  ایجاد تغییر در ترکیبات هیدروکودون براساس یک برنامه بی عیب و نقص ارائه شده از سوی  اداره ى جلوگيرى از مواد مخدر در سال 2014 باشد.


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - شیوه های نوین مبارزه با داروهای اعتیاد آور

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

2 نظرات
 1. محمد می گوید

  باسلام ، لطفا بفرمائید چطور میشه تحت درمان اعتیاد توسط درمانگران کلینیک شما قرار گرفت ، با توجه به اینکه ساکن اهواز هستم ؟

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز می گوید

   باسلام. با شعبه اهواز ما تماس بگیرید. در قسمت “تماس با ما” سایت تلفن شعبه اهواز موجود است. اگر قصد آمدن به تهران را دارید برای دکتر محمدرضا قاسم زاده در شعبه آزادی نوبت ویزیت تهیه فرمایید. با سپاس.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: