شاید باور نکنید اما مصرف این دارو روشی برای ترک اعتیاد به کوکائین است!

ریتالین

مصرف ریتالین برای ترک اعتیاد به کوکائین

یک مطالعه روانپزشکی توسط  دانشمندان بر روی تصویر برداری مغز افراد معتاد به کوکائین نشان داده است که تک دوز ریتالین ( متیل فنیدیت) می تواند به بهبود عملکرد مغز در افراد معتاد به کوکائین کمک کند .

مصرف ریتالین  برای تغییر اتصال در برخی از مدارات مغزی مرتبط با شدت ولع مصرف و کنترل خود در میان افراد معتاد موثر واقع شده است.

مطالعات قبلی نشان داده بود که چگونه متیل فنیدیت می تواند افراد معتاد به کوکائین را در حل و فصل و درگیری شناختی و یا نادیده گرفتن مسائلی که بار عاطفی دارند خلل ایجاد می کند، با این حال متیل فنیدات ،فعالیت دوپامین و نوراپی نفرین را در مغزافزایش میدهد و منجر به بهبود عملکرد های شناختی در این افراد میوشد مانند افزایش توجه وتمرکزو پردازش اطلاعات و …که البته بدون خاصیت اعتیاد آور است.

در واقع تاثیر سودمندی این دارو در ام آی آر رنگی نشان داده شده است که بین مراکز مختلف مغزی مرتبط با اعتیاد توانسته ارتباط واتصال برقرار کند.

این مطالعه شامل 18 نفر از افرادی که همه آنها به کوکائین اعتیاد داشتند بود که به صورت تصادفی به دو گروه انتخاب شدند:
دوز خوراکی از گروه متیل فنیدات
دوز خوراکی از گروه دارونما

نتایج نشان داد که درمان اعتیاد به کوکائین تنها با یک دوز این دارو ،پتانسیل قابل توجهی برای درمان این نوع اعتیاد به خصوص در رابطه با نوع درمان رفتاری – شناختی و یا بازسازی شناختی دارد.

 

درمان های روانشناختی و دارویی ترک اعتیاد در کلینیک آلومینا انجام می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

.


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - شاید باور نکنید اما مصرف این دارو روشی برای ترک اعتیاد به کوکائین است!

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: