سیگار و سلامت روان قسمت 2

ترک کردن سیگار

سیگار علاوه بر مضرات جسمی، به سلامت روان هم آسیب میزند به عبارت بهتر، یک ارتباط دوسویه بین سیگار و سلامت روان وجود دارد: از یک طرف دیده شده که مصرف سیگار در کسانی که اختلالات روانپزشکی دارند بیشتر است ( 50 درصد همه بیماران روانپزشکی و 70 درصد کسانی که مصرف مواد دارند سیگار میکشند ) و از طرف دیگر مصرف سیگار به سلامت روان آسیب میزند.
اختلال مصرف تنباکو یکی از شایع ترین اختلالات روانپزشکی است که در میان مردم وجود دارد و مطالعات و تحقیقات جدید لزوم درمان آن را به کمک درمانهای تخصصی روانپزشکی نشان داده است.
وابستگی به سیگار بسیار سریع ایجاد میشود، مسیر ایجاد وابستگی به سیگار در مغز همان مسیری است که کوکایین و آمفتامین ( شیشه ) از آن طریق باعث ایجاد وابستگی میشوند.

 

اگرچه عوامل ژنتیک در ابتلا به این بیماری نقش دارند، اما مسایل اجتماعی هم در این میان مهم اند، به خصوص اینکه اطرافیان یک شخص سیگار بکشند میتواند باعث ابتلای افراد به اختلال مصرف سیگار شوند.

 

دکتر رضا شیرآلی

  • دکتر رضا شیرالی
  • روانپزشک و روماندرمانگر
  • درمانگر اختصاصی اعتیاد 

برای کسب نوبت ویزیت با ایشان در هر یک شعبات تهران اینجا را کلیک کنید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *