سندروم تونل کارپال چیست؟

تصورات غلط بسیاری درباره این درد مزمن شایع در جامعه وجود دارد. مردم معمولا عبارت نادرستی را برای توصیف کلی درد دست، آرنج و ساعد به کار می برند که ممکن است مربوط به مشکلات دیگری باشد. از طرف دیگر بسیاری از مردم با وجود سندروم کارپال زندگی عادی خود را می گذرانند بی آنکه بدانند راه حل های ساده ای برای مشکلشان وجود دارد. شایع ترین علایم سندروم کارپال کرختی و سوزش در ناحیه دست و انگشتان است. بیماران معمولاٌ شکایت دارند از اینکه “دستشان به خواب میرود”. این علایم معمولاٌ در طول خواب شبانه و به خصوص هنگام بیدار شدن شدید تر هستند. مردم دستشان را برای از بین رفتن علایم(بی حسی) تکان می دهند. کرختی و سوزش عمولا همرا با گرفتگی دست و درد ساعد هستند. در بسیاری از موارد، بیماران از احساس ضعف در ناحیه دست همراه با از دست دادن عملکرد مناسب انگشتان، شکایت داشتند.

Related image

تصویر سمت راست محل درد و تصویر سمت چپ محل کرختی را نشان می دهد
درمان
به محض تایید شدن تشخیص، با یک درمان سنتی پیش می رویم. درمان سنتی شامل بستن یک آتل ویژه به مدت 4 تا 6 هفته است. آتل ها معمولاٌ قابلیت باز شدن دارند و بسته به شدت علایم بیمار، معمولا فقط در هنگام خواب استفاده می شوند.

Related image

قدم بعدی درمان اگر بیمار با درمان سنتی بهبود پیدا نکرد، جراحی سندروم تونل کارپال است. عمل جراحی سبک، به صورت سرپایی در کلینیک های ویژه و معمولاٌ همراه با دوره نقاهت یک هفته ای پیش از بازگشت به کار و فعالیت های عادی است. تزریق محلول استرویید برای تسکین موقت علایم ممکن است یک گزینه برای بیماران خاص باشد.

گردآورنده و مترجم : کیانوش محسنی زاده

دپارتمان حرکات اصلاحی و توانبخشی کلینیک آلومینا

[divider]

فرانک امیرخانی

فرانك اميرخاني

مدرس دانشگاه

دوره دكتراي تخصصي حركات اصلاحي و آسيب شناسي ورزشي از دانشگاه خوارزمي تهران

[divider]

برای کسب نوبت ویزیت در زمینه های درمان آسیب های ورزشی و بازتوانی جسمی به صفحه تماس با ما مراجعه کنید یا اینجا کلیک کنید.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *