سرطان دهانه رحم

سرطان دهانه رحم

رشد ناهنجار سلولها در بدن را سرطان مينامند. سرطان هميشه به همان نقطه از بدن كه سلولها رشد بي رويه دارند نسبت داده ميشود، حتي اگر در كل بدن پراكنده شده باشد. سرطان دهانه رحم

هنگاميكه سرطان از دهانه رحم آغاز شود آنرا سرطان دهانه رحم يا سرطان گردن رحم مينامند. دهانه رحم در قسمت پايين و انتهايي رحم قرار دارد و باريك تر از قسمتهاي ديگر است. دهانه رحم مهبل را به قسمت بالاي رحم متصل ميسازد. رحم يا زهدان جايگاهيست كه جنين در آن رشد ميابد.

همه زنان در معرض خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم ميباشند كه در اغلب موارد زنان بالاي 30 سال بدان مبتلا ميگردند. در ايالات متحده امريكا هر ساله حدود 12.000 نفر به اين بيماري دچار شده و در اثر آن حدود 4.000 نفر جان خود را از دست ميدهند.

امروزه در كشورهاي غربي سرطان دهانه رحم بشدت قابل پيشگيري است چراكه تست غربالگري و واكسيناسيون براي پيشگيري از عفونت ويروس پاپيلوماي انساني (اچ.پي.وي) به وفور در دسترس است.

علت اصلي ابتلا به این سرطان عفونت ويروس پاپيلوماي انساني (اچ.پي.وي) ميباشد. اين ويروس، ويروس رايجي است كه طي روابط جنسي از فردي به فرد ديگر منتقل ميگردد. حداقل نيمي از روابط جنسي بين افراد عفونت ويروس پاپيلوما را بدنبال دارد، اما از اين ميزان تنها تعداد كمي از زنان بدان مبتلا ميگردند.

هنگاميكه این سرطان در همان آغاز شكل گيري تشخيص داده شود، بيشتر و بهتر قابل درمان خواهد بود و به عمر طولاني تر و كيفيت زندگي بهتر خواهد انجاميد.

علائم

این سرطان در بسياري از موارد علائم خاصي بدنبال ندارد اما در برخي موارد ممكن است با نامنظم شدن قاعدگي و خونريزي همراه باشد. موارد زير جزء علائم سرطان دهانه رحم محسوب نميشوند اما برخي از زنان آنرا تجربه كرده اند:

  • درد هنگام برقراري رابطه جنسي در لگن
  • خونريزي شديد در دوران قاعدگي، نامنظمي قاعدگي، لكه بيني
  • خونريزي يا ترشحات غيرعادي از مهبل
  • خستگي و تهوع
  • كاهش وزن يا خونريزي غيرعادي از رحم

برای آشنایی بیشتر با علائم سرطان دهانه رحم بهتر است به این مقاله مراجعه کنید.

درمان

این سرطان به چند طريق قابل درمان است كه بسته به نوع و ميزان پيشروي آن تعيين ميگردد. درمانها شامل جراحي، شيمي درماني و پرتودرماني ميباشد.

  • جراحي: پزشكان بافت سرطاني را برميدارند.
  • شيمي درماني: از داروهاي خاصي استفاده ميشود تا سلولهاي سرطاني را از بين برند. مواد دارويي شامل قرص يا آمپول و يا هردوي انهاست.
  • پرتودرماني: از اشعه هاي پر انرژي مانند اشعه ايكس براي مبارزه با سلولهاي سرطاني استفاده ميشود.

برای آشنایی بیشتر با سرطان رحم، علائم، تشخیص و درمان آن بهتر است به این مقاله مراجعه کنید.

[divider]

گردآورنده : مینو زرفش

مرکز تخصصی و فوق تخصصی آلومینا

[divider]

جهت اطلاع از روش هاي درماني و خدمات تخصصی این مرکز می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

1 دیدگاه دربارهٔ «سرطان دهانه رحم»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *