زوجین برای کاهش استرس شان این مطلب را بخوانند !

زوجین برای کاهش استرس شان این مطلب را بخوانند !

JUNE 4, 2018

زوجین برای کاهش استرس شان این مطلب را بخوانند !

 

مطمئنا  تعجب خواهید کرد اگر بدانید یکی ازمزایای سلامتی در روابط زوجین در آغوش گرفتن و لمس همسرتان بعد از بازگشت به منزل بعد از یک روز سخت کاری و یا گرفتن دست وی در خیابان یا وقتی در سفر هستید در ماشین یا هواپیما دست تان را بر روی گردن و یا پای وی قرار میدهید می باشد و میتواند سلامت کلی شما را به ارمغان بیاورد .

 

شواهد تحقیق به ما می گوید که وجود صمیمیت در زندگی مان – احساس درک، پذیرش و مراقبت ، به شدت بر سلامت جسمی و عاطفی ما تاثیر می گذارد. دربسیاری از منابع صمیمیت از جمله : کیفیت واکنش شریک زندگی را در طی مکالمه، وجود همدلی، اعمال مهربانی و سخاوت و همچنین تجربه مداوم لمس فیزیکی می باشد که اغلب در اکثر زندگی های زناشویی نادیده گرفته میشوند.

 

لمس می تواند حس پذیرش و مراقبت را به شدت انتقال دهدو ازمزایای احساسی می باشد. لمس کردن علاوه بر مزایای احساسی  مزایای فیزیولوژیکی را هم به همراه دارد .

در یک مطالعه، افرادی که ارتباط جسمی مانند لمس کردن را در طی روز داشته اند سطح کورتیزل ( هورمون استرس ) پائین تری را تجربه کرده اند یافت شد.

محققان معتقدند که احساسات مثبت ناشی از لمس فیزیکی ، احساس آرامش، حس اعتماد به نفس که به طور مستقیم به سطح کورتیزول وابسته است. مطالعات دیگر نشان داد که وقتی افراد در طی چند روز از رفتارهای صمیمانه فیزیکی محروم می مانند در معرض مشکلات جسمی (درد پشت / عضلانی، سردرد، بی خوابی، ناراحتی معده، تحریک شدید بثورات پوستی ) قرار گرفته اند.

مطالعه سومی هم  نشان داده است  که تماس فیزیکی منظم و مکرر با افزایش اکسیتوسین (هورمون تسکین دهنده سلامت عمومی) و سطح کورتیزول پایین تری را  برای هر دو طرف و با کاهش فشار خون در میان شوهران مرتبط بود.

لمس به احتمال زیاد باعث افزایش رفاه در تمام جنبه های روابط می شود اما ممکن است در روابط بلند مدت که در آن رابطه جنسی نقش کوچکی بازی میکند، بسیار مهم باشد. تماس فیزیکی طبیعی و غیر جنسی  مانند درآغوش گرفتن و فشار دادن، لمس های تصادفی می تواند راه موثری برای حفظ صمیمیت با مزایای بسیاری باشد.

 

منبع :

neurosciencenews

 

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست

مشاور در حیطه بهداشت و رفتار جنسی 

درمانگر تخصصی درمان غیردارویی واژینیسموس 

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *