زنگ خطرهایی که باید جدی گرفته شوند!

وسواس فکری

بسیاری از افراد معتقدند که بیماری های روان پزشکی درمان قطعی ندارند . ولی برخلاف این تصور تظاهرات روانپزشکی می توانند زنگ خطر شروع بیماری های خطرناک و در عین حال درمان پذیر باشند .

از جمله این بیماری ها می توان به نقص آنزیم هایی اشاره کرد که باعث رمتیلاسیون هموسیتین در بدن می گردد ، این آنزیم ها شامل متیلن تتراهیدروفولات ردوکتاز و آنزیم های متابولیسم کوبالامین است.

همچنین بسیاری از افراد معتقدند که بیماری های متابولیک مختص سنین کودکی است ، حال آنکه ، در این بیماران بروز علائم  بسیار کند است وغالبا به دنبال استرسهایی مانند عمل جراحی وگرسنگیهای طولانی مانند روزه ایجاد می شود .

این علائم می توانند حتی در افرادی  ایجاد گردند که تا حدود سن 40 سالگی از هوش وعملکرد ذهنی خوبی برخوردار بوده اند و اخیرا دچار فراموشی و علائم شبیه آلزایمر گردیده اند  .

تظاهرات روانپزشکی  در بیشتر موارد ماهیت سایکوتیک دارند شامل رفتارهای آشفته ، هذیان های گزند و آسیب ، توهمات شنوایی و بینایی است .

با پیشرفت بیماری واصلاح نشدن تقص آنزیمی علائم نورولوژیک غیر قابل درمانی ایجاد می شود شامل تغییرات هشیاری و زوال عقل ، دمانس ، پاراپلژی ( فلج پاها ) تدریجی  ، نوروپاتی محیطی و در نهایت کوما.

یکی دیگر از تصورات غلط رایج این است که بیماریهای نورومتابولیک درمان پذیر نیست در حالی که با پیشرفتهای اخیر علم پزشکی ، اصلاح آنزیمی این بیماریها روز بروز امکانپذیرتر خواهد بود ، درحال حاضربرخی از این داروها در داروخانه های کشور ما نیز قابل تهیه است.

درمان بیماری زمانی  مؤثر خواهد بود که اصلاح آنزیمی در مرحله تظاهرات روانپزشکی شروع گردد و مانع از ایجاد دژنراسیون  تحت حاد نخاع و اعصاب محیطی می شود و به این ترتیب تشخیص و درمان به موقع این بیماریها اورژانس محسوب می گردد، چرا که تخریب سلولی  نخاع و اعصاب محیطی غیرقابل برگشت خواهند بود و در این مرحله از بیماری اصلاح آنزیمی سودمند نیست .

[divider]

دکتر بیتا شالبافان

پزشک متخصص مغزو اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی،فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران

نایب رئیس انجمن ام . اس استان و محقق در زمینه بیماریهای نورومتابولیک


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *