سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

رژیم غذایی  جدید مرتبط با کاهش خطر ابتلا به آلزایمر برای ذهن

 

 

رژیم غذایی جدیدی توسط محققان از مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو انجام یافته است که در مجله انجمن آلزایمر نیز به چاپ رسیده است توسعه یافته که می تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر حتی برای کسانی که دقیقا مستعد آن نیستند کاهش میدهد.

 

رژیم غذایی برای ذهن

 

رژیم غذایی خاص ذهن به جای تمام میوه ها در انواع توت ها تمرکز خاصی شده است. به ویژه، زغال اخته و توت فرنگی برای منافع مغز مورد ستایش قرار داد شده است.

 

اپیدمیولوژیست تغذیه مارتا کلر موریس، دکترا، و همکارانش در راش ، رژیم غذایی مدیترانه ای که برای بازسازی سلول های عصبی موثر است را تهیه دیده اند و از آن پشتیانی می کنند.

 

همچنین این رژیم غذایی خطر ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی مانند حمله قلبی، سکته مغزی و فشار خون بالا را کاهش  میدهد، برخی از مطالعات نشان داده اند که این رژیم غذایی نیز ممکن است در برابر زوال عقل محافظت کند.

 

سبزیجات برگ سبز، آجیل، انواع توت ها، لوبیا، غلات سبوس دار، ماهی، مرغ، روغن زیتون غذاهای سالم  برای مغز را تشکیل می دهند، در حالی که گوشت قرمز، کره و مارگارین، پنیر، شیرینی و سرخ کردنی ها و یا فست فود گروه مواد غذایی هستند که باید محدود شود.

 

در رژیم های غذایی مدیترانه ای – که در آن مصرف بالای تمام میوه ها توصیه می شود – رژیم غذایی مخصوص ذهن در مصرف  انواع توت ها تمرکز خاصی دارد.

 

پایبندی متوسط ​​به این رژیم غذایی ذهن خطر ابتلا به آلزایمر را  35 درصد کاهش می دهد.

 

 

با این حال، تیم نشان داد که شرکت کنندگانی که پایبندی متوسطی به رژیم  غذایی مدیترانه و یا رژیم غذایی ذهن داشته اند کاهش خطر  آلزایمر را نشان داد.

 

 

منبع :

medicalnewstoday

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: